Bojovní Zubři dobyli vsetínský Lapač, po výhře se Přerov posunul na druhé místo!

V s e t í n – Boj o další porci bodů na vsetínském Lapači, to byl sobotní program Zubrů, kteří ve šlágru kola usilovali přidat k dosvadaním pěti výhrám šestý úspěch. Na ledě lídra tabulky si Přerov počínal výborně, po první tercii vedl a v tom druhém přežil krušné minuty v oslabení. Valaši na svoji jedinou trefu už žádnou další nenavázali, naopak Zubři se prosadili ještě třikrát a z Lapače odvezli všechny tři body.
9.kolo, sobota 18.10.2014
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
1:5
(1:2, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 7. Kolařík (Haloda, Mikšovský) – 2. Procházka (Popelka, Janota), 11. Popelka, 43. Dostálek (Goiš, Sedlák), 49. Sedlák, 57. Goiš. Rozhodčí: Kubičík – Blaha, Švarc. Vyloučení: 5:10, navíc Kudělka (Přerov) 10 minut osobní trest + do konce utkání a trest ve hře, Šebek (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1721. Střely na branku: 36:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.
Hromada – Hurtík, Hryciow, Haloda, Tichý, Báchor, Štědrý, Zuzaník – Slováček, Vaněk, Hruška – Kolařík, Hrazdira, Mikšovský – Kubo, Podešva, Vítek – Štrbík (21. Zúbek), Daněk, Ambruz
Vojtek (45. Slovák) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Zbořil, Polák, Andrýsek – Goiš, Popelka, Dostálek – Šebek, Procházka, Kratochvíl Š. – Málek, Kolář, Blinka – Sakrajda, Sedlák, Školoud

Utkání začalo ve svižném tempu a byli to hosté, kteří otevřeli gólový účet zápasu. Po chybě domácí obrany se puk dostal k Popelkovi, který prověřil Hromadu z mezikruží. Vsetínský brankář sice kotouč vyrazil, ale jen k nikým nebráněnému Radku Procházkovi. Ten pohotově zavěsil pod horní tyč a Zubři šli do vedení.

Rychlá branka ale Vsetínské nezlomila. Přesnou přihrávku k pravé tyči dostal vsetínský Jan Kolařík a z první překonal Vojtka. Zubři si však ještě během první třetiny dokázali vzít vedení zpět. Michal Popelka zachytil vsetínskou rozehrávku a zakončil do prázdné brány. Valaši měli šanci srovnat v závěru třetiny v početní výhodě, jenže ke své smůle se neprosadili.

Jestliže v prvním dějství byli Hanáci lepší pouze v proměňování šancí, od druhé třetiny už vyloženě diktovali tempo hry. A projev Vsetína postupně uvadal. Důkaz nemohoucnosti domácího celku přišel v polovině utkání, kdy hostující Kudělka vyfasoval trest ve hře. Vsetínské čekala pětiminutová početní výhoda, ve které ale nepředvedli žádnou kloudnou akci. Když Přerovští dlouhé oslabení přestáli, narostla jim křídla. A dokonce mohli vedení ještě navýšit. V brejkové situaci dva na jednoho ale Procházka před poloodkrytou brankou nastřelil pouze tyčku.

Pokud chtěli Valaši pomýšlet na body, museli do poslední periody nastoupit s jiným nasazením i taktikou. Trenéři rovněž zamíchali sestavou, ale kýžený úspěch nepřišel. Domácí šli hned po dvaačtyřiceti sekundách do oslabení a Přerov vhozenou rukavici s chutí zvedl. Po přesilovkové trefě na 3:1, kterou zařídil Vlastimil Dostálek, se hra Vsetína zhroutila úplně a na ledě už existovalo pouze jedno mužstvo.

Naopak hosté vedení navyšovali - gól na 1:4 přidal Zdeněk Sedlák dokonce ve vlastním oslabení. A přestože Šimon Kratochvíl nedokázal proměnit trestné střílení, závěrečné slovo měli přesto hosté. Tři minuty před koncem přidal pátou branku Přerova Jiří Goiš a definitivně zpečetil vítězství hanáckého celku.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Soupeř nám dal lekci, podal tady velmi dobrý a kompaktní výkon. Obránci Přerova nám dávali strašně málo prostoru a útočníci byli nebezpeční. Oproti tomu my jsme dnes až na určité pasáže nehráli dobře. Sami jsme soupeři nabídli góly. Útočníkům chyběl důraz a pohyb. Nehráli jsme zkrátka tak, jak jsme chtěli a na co máme. Zápas byl otevřený do situace, kdy jsme nezvládli dlouhou přesilovku ve druhé třetině. Tím jsme si to pokazili. Soupeř zkraje třetí třetiny dal gól na 1:3 a rozhodl. Od té doby to byl z naší strany chaos, nebyli jsme schopni to dát už dohromady. Musíme se zlepšit a věřím, že náš čas ještě přijde. A že příště soupeře porazíme.

Daniel Faltýnek (HC ZUBR Přerov): Do Vsetína jsme jeli s vědomím toho, že soupeř je doma velmi silný a hraje svůj nátlakový hokej. Tak jsme se na to připravili. V jednoduchosti je síla a ta nám dneska vyhrála zápas. Myslím, že jsme za vítězstvím šli víc, než domácí, a tři body jsme získali zaslouženě. Skoro půlku zápasu jsme odehráli v oslabení, ale na to musíme být připravení. Nesmíme si dovolit ztratit nervy, abychom ztratili klíčového hráče na zbytek utkání. Z toho se musíme poučit.