Ani ve vyrovnané odvetě Zubři Drtiče neporazili

H o d o n í n - Přesně po týdnu znovu zkřížili naši Zubři své hokejky proti Drtičům z Hodonína, tentokrát však na jejich ledě. Téměř celé utkání bylo herně i střelecky celkem vyrovnané, Zubři však doplatili na slabinu, která je prozatím v této sezóně provází a tou je pomalý rozjezd. V první třetině si totiž vytvářeli vyložené šance jen Drtiči a jednu dokázali využít. Zubři si je začali tvořit a proměňovat až ve druhé třetině, která byla z jejich strany opět nejlepší. V poslední třetině to po řadě neúspěšných šancí na obou stranách zkusili Zubři až příliš brzy s power-play a Drtiči rozhodli střelou do prázdné branky. Nájezdy má však Meo nacvičené velmi dobře, opět v nich dominovalo a zvítězilo 2:0.
přát., čtvrtek 30.8.2012
SHK iClinic Hodonín - HC ZUBR Přerov
5:3
(1:0, 3:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Medřický (Kučera, Matějka), 24. Červenka (Kuba), 37. Fiedler (Stejskal), 40. Matějka (Polesný, Šenk), 59. Sajdl - 28. Hanák (Sprušil), 32. Matušenko (Málek), 39. Hanák Vyloučení: 6:6, navíc Kříž, Skočovský (oba Hodonín) 5 minut + do konce utkání, Drábek a Sklenář V. (oba Přerov) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Buly: 34:30. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3.
Zavadil (31. Šenk) - Charvát, Randa, Polesný, Pokorný, Kulyk, Skočovský - Sajdl, Kuba, Fiedler, Kříž, Maša, Kučera, Stejskal, Medřický, Červenka, Špok, Matějka
J. Sklenář (24. Okáč) – Pala, Faltýnek, Vlček, Drábek, V. Sklenář, Vávra – Goiš, Brada, Málek – Kundrátek, Brančík, Sakrajda – Hanák, Sprušil, Loupal – Matušenko, Vaněk

Zubrům i v tomto zápase chybělo velké množství hráčů. V brance chtěl trenér Sedlák prozkoušet mladé brankáře, na lavičce Zubrů tedy chyběl brankář Vojtek, v obraně Ferenc s Osinou, v útoku byste marně hledali třeba Sedláka, Ditricha nebo Koláře.

Úvodních 5 minut bylo z obou stran víceméně zahřívacích. Střílelo se sice na obě strany, ale žádná z akcí nemohla gólmany obou klubů překvapit. V úvodu 6.minuty si však Drtiči vytvořili první vyloženou šanci a domácí diváci mohli hned jásat. Po přihrávce Kučery střílel těsně před Sklenářem z první Medřický a přerovský gólman neměl bohužel šanci - 1:0. V dalších minutách se museli Zubři třikrát bránit v oslabení a během těchto přesilovek si Hodonín dokázal vytvořit další trojici čistých šancí. V prvních dvou případech v 9. minutě vynikajícím způsobem zasáhl brankář Sklenář, o dvě minuty později Skočovským vystřelený puk však neudržel a uklidit jej volně ležící pod ním musel do bezpečí Drábek, který u něj byl naštěstí nejdříve. Teprve v posledních 8 minutách první třetiny vyvinuli Zubři větší aktivitu, soupeřům už nedovolili na Sklenáře vystřelit, ale ani jejich střelecké pokusy brankáři domácích Zavadilovi větší problém nedělaly.

Ve úvodu druhé třetiny Zubři ve svém náporu pokračovali, první opravdu větší šance se však objevila zase na straně domácích ve 24. minutě a opět skončila v přerovské síti. Tentokrát velmi smolně, protože Drtiči to museli na Sklenáře zkusit třikrát a tvrdě jej atakovat než jej dokázali už bezvládně ležícího a zraněného překonat. Puk do nekryté přerovské svatyně snadno dopravil Červenka - 2:0. Sklenářovi museli z ledu pomoci spoluhráči a v brance jej nahradil Okáč. O dvě minuty později mohlo být ještě hůře, až před Okáče se protlačil Stejskal, ale nepřišel si na něj. Pak už se konečně pořádně začalo blýskat i na opačné straně. Ve 28. min poslal Sprušil do sólového nájezdu Hanáka a ten prokázal, že v těchto šancích se mýlí jen málokdy. Puk prošel těsně pod břevnem a rozvlnil horní síť hodonínské svatyně - 2:1. Ve 32. minutě se podařilo Zubrům vyrovnat na 2:2, když Málek přihrál na střední čáru Matušenkovi a ten kotouč, byť na dvakrát, dopravil již za brankáře Šenka, který o dvě minuty dříve vystřídal Zavadila. Na další branky se muselo čekat až na závěr třetiny. Nejdříve vrátil při hře 4 na 4 Drtičům vedení 3:2 střelou pod břevno Fiedler a o dvě minuty později se k brance domácích rozjel opět Hanák. Tentokrát měl ale před sebou Hanuse a tak zkusil vystřelit přes něj. Ten svou bruslí sice střelu dost ztlumil, ale zároveň i změnil její směr. To brankáře Šenka překvapilo, puk pod kontrolu nedostal a přerovský forward jej doklepl do prázdné branky - 3:3. Remízu však Zubři neudrželi ani do druhé sirény. 15 sekund před ní ještě za kruhy vypálil Matějka a namířil opět těsně pod břevno Okáčovy branky - 4:3.

V poslední periodě se oba týmy celkem pravidelně střídaly v akcích a to i těch vyložených. Zubři v nich dvakrát přečíslili soupeře, vždy zakončoval neúspěšně Málek, těsně před Šenkem zakončoval velkou šanci Zubrů Sakrajda. I Drtiči prověřovali Okáčovy kvality z velké blízkosti, jako například Fiedler nebo postrach Zubrů z předchozího přáteláku Špok. Okáč však vytáhl zákroky extraligové úrovně a šance alespoň na remízu tak byla stále vysoká. 138 sekund před koncem si Zubři vyžádali oddechový čas a ještě více než 2 minuty před koncem odvolali z ledu brankáře Okáče. Před brankou Šenka se však neudrželi a po 41 sekundách trefil prázdnou přerovskou klec od mantinelu Sajdl a rozhodl tak definitivně o vítězství Hodonína 5:3. Hra se v posledních 10 minutách až příliš přitvrdila. Nejdříve si to v 53. minutě rozdali Drábek s Křížem a v poslední minutě V.Sklenář se Skočovským. Obě dvojice musely za své zápasnické představení předčasně pod sprchy.

Oba celky se ještě před skončením zápasu domluvily na samostatných nájezdech. Zahajoval je Sprušil a skulinku mezi betony hodonínského brankáře našel - 1:0, domácí Matějka naopak přerovskou svatyni těsně minul. Ve druhé várce jel nejdříve Goiš a blafákem Šenka prostřelil - 2:0. A když bravurně zasáhl Okáč proti Stejskalovi, třetí nájezdy se už jet nemusely.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Jiří Rech (SHK Hodonín): Dnes jsme odehráli dobré utkání. Možná bylo na můj vkus až moc útočné. Měli jsme dost děr v obraně, ale s výsledkem jsme spokojeni. V závěru trochu plály emoce, ale to k hokeji patří. Jsem nerad, když to hráči vyhledávají, ale pokud je někdo napadený, tak se musí bránit. Myslím si, že útok by už nám mohl zůstat v podstatě v té podobě, jaké momentálně je. Chybí nám ale určitě aspoň dva beci, které potřebujeme zapracovat. Dva kluci nám totiž odešli do zahraničí a další trojice je zraněná.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Byl to neustále vyrovnaný a na přípravu kvalitní zápas ve vysokém tempu, který se musel líbit i divákům. Za stavu 3:3 jsme byli o něco lepší, ale patnáct sekund před koncem druhé třetiny jsme inkasovali nešťastnou branku. V závěrečném dějství jsme si šance vypracovali, možná jsme měli i více ze hry, ale při hře bez brankáře inkasovali