Ani tým Zubrů nezastavil rozjetý Prostějov, derby rozhodly chyby ve druhé třetině

P ř e r o v – Páteční podvečer přinesl v současné přípravné fázi na novou sezónu derby s Prostějovem, který zatím ještě neprohrál. Zubři sice museli v domácím utkání dohánět ztrátu, ale na začátku druhé třetiny stav obrátili ve svůj prospěch. Z jejich strany to ovšem už bylo vše a další průběh utkání ovlivnily velké chyby v obraně, které soupeř nekompromisně trestal. Ve třetí části už Přerované nedokázali stav zvrátit a nakonec Jestřábům podlehli 3:6. Zápas nedochytal brankář Martin Vojtek, který se v úvodu třetí části zranil.
přát., pátek 30.8.2013
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
3:6
(1:1, 1:3, 1:2)
Branky a nahrávky: 19. Brančík (Haloda), 25. Kudělka (Vlček), 59. Blinka (Pala, Šťastný D.) – 12. Duba (Stejskal, Kryl), 28. Jurík (Luňák, Coufal), 29. Belay (Kučera, Antončík), 32. Kučera (Belay), 41. Černý (Brančík D.), 53. Luňák (Jurík, Coufal). Rozhodčí: Přikryl - Bryška, Novák. Vyloučení: 8:12. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 729. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:6, 3:6.
Vojtek (41. Sklenář) – Pala, Faltýnek, Vlček, Tomeček, Kudělka, Jergl, Šťastný R., Navrátil – Šťastný D., Haloda, Brančík R. – Ditrich, Blinka Kolář – Kundrátek, Goiš, Brada – Loupal, Sedlák
Kocián – Veselý, Kořínek, Nedbálek, Brančík D., Malý, Knesl, Kolibár, Švaříček, Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Duba, Jurík, Luňák, Coufal, Jedlička, Kryl, Stejskal

Utkání začalo minutou ticha za zesnulého Miloše Šidla, fanouška přerovského hokeje a hlasatele domácích zápasů. Jen co bylo vhozeno buly, tak se diváci rozhodně nenudili. Prostějovský Kocián musel likvidovat střelu Brančíka a Vojtek v přerovské kleci zase čelil nájezdu dvou na jednoho v podání Juríka s Malým. Přerov i Prostějov posléze nevyužily přesilovku a stav se poprvé změnil až na začátku dvanácté minuty. To zůstal před bránou na chvíli osamocený Lukáš Duba a nezaváhal.

Zubři byli v dalších minutách ve snaze vyrovnat, poháněni přesilovkami a tu druhou po vynikající kombinaci zužitkovali. Haloda s Richardem Brančíkem utahali bránící čtyřku a druhý jmenovaný už prázdnou bránu nemohl minout. Další faul Jestřábů přišel v posledních vteřinách, proto úvod druhé části byl ve znamení opětovné početní výhody.

Tu sice modrožlutí nezužitkovali, ale brzy dostali další a v ní už si domácí příznivci mohli zakřičet „gól“. David Kudělka se do puku opřel na modré čáře a brankář Kocián nestihl na letící puk zareagovat. Vedení mohl Přerov zakrátko navýšit Blinkou, jenže jeho drzá dorážka namísto gólové další oslavy odstartovala řadu nedovolených zákroků. Hra se proto rozbila vyloučeními.

Domácí navíc začali hodně chybovat v obranné činnosti a Jestřábi z toho vytěžili rychlý obrat. Na 2:2 vyrovnal osamocený Juraj Jurík, jehož střela prolétla nad betonem Vojtka, po minutě ranou do horní části brány skóroval Martin Belay a nevydařenou pasáž podtrhla klička Franka Kučery, který pohodlně zamířil do poloprázdné svatyně. Zubři mohli v závěru druhé „dvacky“ snížit Goišem, jenže jeho střela orazítkovala jen tyčku.

Kdo čekal ve třetí třetině snahu domácích pokusit se snížit, ten musel být zklamaný. Prostějov totiž zásluhou Michal Černého bleskově skóroval popáté. Při ošemetném zákroku se navíc zranil Vojtek, proto místo mezi třemi tyčemi musel zaujmout náhradník Sklenář. Jestřábi se při vedení o tři góly uklidnili a v dalších minutách měli hru pod kontrolou.

Navíc se jim podařilo přidat šestý gól. Lukáš Luňák byl sice tísněn, ale i tak zakončil vedle Sklenářova betonu. Zubři už se do šancí v závěru téměř vůbec nedostávali, naopak byli blízko dalšímu zvýšení gólového manka, protože Antončíkovu šanci musel přerovský brankář řešit ostrým zákrokem. V závěru ještě mohl stav zkorigovat Brančík, jenže Kocián kotouč zachytil do lapačky. Na konečných 3:6 snížil tak až Matěj Blinka, který tečoval střelu obránce Paly.

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Do poloviny zápasu to bylo hodně vyrovnané. Když jsme se dostali do vedení na 2:1, tak místo toho, abychom svůj náskok zvýšili, jsme soupeře kvůli vlastním chybám dostali do hry. Po čtvrtém gólu nás Prostějov začal přehrávat. V sestavě jsme znovu museli trochu improvizovat, protože nemohli do hry zasáhnout Jiří Osina a Petr Sakrajda. Zranil se nám navíc brankář Vojtek, který má podle doktora podvrtnuté koleno. Více nám ukáže rentgen.

Josef Málek (LHK Jestřábi Prostějov): Vývoj utkání nebyl vůbec dobrý. Zbytečně jsme se dostávali do oslabení. Pokud jsme hráli v pěti, tak hra měla spád i kvalitu. Všeobecně to byl velmi pěkný zápas, jen mě mrzí, že na stadion nepřišlo více lidí. Takových zápasů totiž v sezóně mnoho nebude.