Ani napodruhé to v Edenu nevyšlo, Zubři neudrželi vedení a znovu o gól prohráli

P r a h a - Čtvrtfinálový boj s číslem dvě měl herně podobný scénář, jako ten první. Zubři se před bránu soupeře dostávali častěji a zaslouženě šli trefou Radomíra Paly v přesilovce pět na tři do vedení. Jenže z dalších šancí se modrožlutí znovu nedokázali prosadit. Naopak Slavia v závěru druhé třetiny šťastně srovnala a deset minut před koncem otočila stav na 2:1. Přerov tak před „vysokou návštěvou“ v Edenu podruhé neuspěl. Série pokračuje v sobotu a v neděli na ledě přerovské MEO Arény.
ČF2, středa 28.2.2018
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov
2:1
(0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 38. Račuk (Šagát, Kolařík), 50. Krejčík (Z. Doležal, Nedvídek) – 15. Pala (Pšurný, Šlahař). Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Kotlík, Polák. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 716. Střely na branku: 23:30. Zblokované střely: 12:10. Vhazování: 29:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Honzík – Barák, Novák, Kasík, Holý, Ryzák, Kolařík – Račuk, Šagát, Kadlec – Krejčík, Nedvídek, Z. Doležal – Jankovský, Šafránek, Šmerha – J. Doležal, Kubica, Ondráček
Klimeš – Malina, Chmelíř, Rosandič, Novotný, Pala, Černý, Běhal – Goiš, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Plášek ml. – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Navrátil – Plášek, Gago, Dvořák

Do první vážnější situace zápasu se dostala Slavia. Ztečovaný puk nasměroval na branku Šagát, na hbitého Klimeše si ale nepřišel. Stejně dopadli o chvíli později také Krejčík s Nedvídkem, a to se svými dorážkami u brankoviště po nahození Kasíka. Přerov zahrozil prostřednictvím bratrů Kratochvílů. Matouš se nejprve probil přes přesilu soupeřů a vyslal povedenou střelu bekhendem. Pár sekund poté vybojoval kotouč znova a našel mezi kruhy Šimona, jenž na druhý pokus vyprášil Honzíkovu vyrážečku.

Ve 13. minutě se okamžitě po buly ocitl před brankou Šlahař, jejího strážce ovšem nepřekonal. Přerov si alespoň vysloužil přesilovku. V ní se v slibných možnostech ocitli Pšurný a Plášek mladší, ale Honzík ještě pro tentokrát odolal. Následně došlo na straně Slavie k dalšímu vyloučení. A dvojnásobnou početní převahu Zubři na rozdíl od úterního duelu dokázali proměnit. Pšurný nahrál na pravý kruh Radomíru Palovi, který dělovkou vymetl levou šibenici domácí klece. Zvýšit přerovský náskok mohli Karel Plášek mladší a Šimon Kratochvíl. První jmenovaný ale těsně před Honzíkem netrefil přihrávku ze strany a druhý mezi dvěma beky mířil nad.

Hned na začátku druhé třetiny vyzkoušel Honzíkovu pozornost z pravé strany Procházka. Brankář Slavie proti křížné střele vytrčil svůj beton. Podobně střílel na druhém konci hřiště Jankovský a ani Klimeš puk za svá záda nepustil. Ve 23. minutě jeli Navrátil s Šimonem Kratochvílem sami na jediného obránce. Jakub Navrátil to vzal na sebe, ale rozduněl jen zadní mantinel.

Odvážný průnik z postu beka předvedl Černý. Po levém křídle si najel až na kruh, Honzík jeho bekhendové zakončení na bližší tyč vyrazil. Navrátil při dalším útoku boural do branky a Šlahař po přihrávce Goiše pálil z pravé strany o kousek vedle. V 38. minutě se Slavii z náhodné akce podařilo srovnat. U pravé tyče se kotouč dostal k Marku Račukovi, který ho pohotově umístil do sítě.

Zubrům chtěl vrátit vedení Plášek. Dvořákův vzdušný pas ale sklepl jen do Honzíka. To už běžela poslední dvacetiminutovka. Procházku vyslal do úniku přihrávkou po ose hřiště Novotný. Přerovský forvard s číslem 40 se ovšem se soupeřem na zádech neprosadil. Ve 48. minutě si ve vrchní části mezikruží nachystal kotouč na střelu osamocený Račuk. Klimeš Přerov podržel.

O minutu později si mezi dva slávistické obránce najel Šlahař, Honzík puk hřbetem své lapačky nasměroval za bránu. V 50. minutě předvedli sešívaní pohlednou akci. Nedvídek nahrál nahoru na pravé křídlo Zdeňku Doležalovi. Ten projel na pravý kruh, odkud našel Lukáše Krejčíka, který zakončoval do odkryté části přerovské klece. Klimeš se po jeho střele natahoval marně. Zubři se snažili odpovědět, pozorně bránící Slavia je ale do šancí pouštěla spíše zřídka. Po Procházkově pobídce rozvlnil Rosandič jen boční síť. Závěrečný přerovský nápor zhatilo právě vyloučení obránce s číslem 92. MEO to alespoň zkusilo bez gólmana, druhou těsnou porážku ve dvou dnech ovšem již neodvrátilo.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Jsme rádi, že jsme urvali i druhé vítězství. Musím pochválit celý mančaft. Ukázala se předpověď, že zápasy s Přerovem budou vyrovnané a výsledky budou o jednom, dvou gólech. Tentokrát jsme podle mě byli o tu jednu branku lepší. Celé mužstvo si zaslouží pochvalu - od gólmana po posledního hráče. Kluci do toho nastoupili a utkání už mělo parametry play-off.

Trenéři HC ZUBR Přerov se vyjádří po skončení série.