I Zubři uštědřili Uh.Hradišti na jeho ledě debakl

U h e r s k é   H r a d i š t ě - V posledním kole první poloviny základní části zajížděli Zubři na led Uherského Hradiště. Statistiky obou celků nepředpovídaly gólově bohatý zápas, ale Zubři byli proti. Od prvních chvil začali útočit a během šesti minut využili tři své příležitosti, jednu navíc ve vlastním oslabení. A když v závěru 11.minuty vstřelili Zubři čtvrtý gól, o vítězi zápasu už nebylo pochyb. Zubři potom trochu na tempu ubrali a tak početné skupině přerovských fanoušků jejich přání deseti gólů nakonec nesplnili. Soupeře ale pouštěli před Tihláře v prvních dvou třetinách jen minimálně, a teprve ve třetí třetině snesla hra Uherského Hradiště alespoň trochu přísnější měřítka. Zubři si tak vezou z venku první tříbodové vítězství.
15.kolo, sobota 30.10.2010
HC Uherské Hradiště - HC ZUBR Přerov
1:8
(0:5, 0:2, 1:1)
Góly: 49.Pochylý (Piluša) - 3.Kundrátek, 5.Sprušil (Sedlák), 7.Kohút (Kundrátek, Menšík), 11.Kotásek (Ferenc), 14.Vlček (Hanák), 26.Sedlák (Holík), 32. Kotásek (Kočara, Hanák), 56.Palička (Menšík, Sršeň). Rozhodčí: Mech. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Buly: 30:42. Střely: 33:57. Průběh utkání: 0:7, 1:7, 1:8.
Oharek (Jedlička) - Stašek, Heča, Krystýnek, Pšeja, Pochylý, Matula, Knebl, Piluša, Sladký, Andrýsek, Sakrajda, Kartůsek, Mikeš, Kundera, Karpíšek, Schuster, Kotačka, Červenka, Mešťánek
Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek - Sprušil, Sedlák, Holík; Kočara, Hanák, Kotásek; Menšík, Kohút, Kundrátek; Sršeň, Palička.

Před zápasem v Uherském Hradišti mezi domácími a Zubry nešlo určit jednoznačného favorita zápasu. Domácí se totiž zmítají v krizi, v posledních zápasech utrpěli dokonce několik debaklů a to i na vlastním ledě. Zubři měli sice podstatně více bodů a o mnoho lepší skóre, ale ještě venku naplno nebodovali. Navíc jim dnes chyběli dva klíčoví hráči z první lajny a to Jan Kolář a Marek Ditrich. Na jejich posty se tak vrátil Antonín Sprušil a premiéru v prvním útoku si odbyl i Radek Holík. Ani čtvrtou lajnu neměli Zubři kompletní, byl v ní pouze Tomáš Sršeň a Filip Palička.

Kdo bude favoritem se však ukázalo hned na začátku zápasu. Zubři se poučili z předchozích venkovních zápasů a snažili se hodně střílet. Hned po 121 sekundách našel z poměrně velkého úhlu skulinu mezi brankou a tělem gólmana Oharka Kundrátek a Zubři se ujali vedení 0:1. Uherské Hradiště dostalo za minutu příležitost k vyrovnání, když rozhodčí Mech poslal na trestnou lavici Holíka. Zubrům se ale dařilo poměrně snadno držet puk daleko od branky a tak domácí vyslali na Tihláře jen jedinou střelu z deseti metrů. Naopak v závěru oslabení Zubrů si najel do pásma s pukem Sedlák a po jeho přihrávce prostřelil z první domácího brankáře Oharka Sprušil - 0:2. Pro domácí hráče to byla hodně "ledová sprcha" a toho Zubři dokázali využít. Kohút nahrál zpoza branky Menšíkovi, odtud puk putoval ke Kundrátkovi, ale ten ještě Oharka nepřekonal. Před z velké části odkrytou brankou se ale objevil opět Kohút a pro něj nebyl problém v brankovišti "zamést správným směrem". Na počátku 7.minuty tak vedli Zubři najednou 0:3, aniž by soupeře k něčemu výraznějšímu pustili a sami využili prakticky všechny větší šance, které si do té chvíle vytvořili. Ze sektoru hostů, kde stála početná skupina přerovských fanoušků se poprvé ozvalo "deset". Bylo to příliš brzy, ale Uherské Hradiště v tu chvíli působilo velmi zakřiknutým dojmem. V 9.minutě to mohlo být už 0:4, protože do přečíslení 2 na 1 se dostali Kotásek s Hanákem. Ten chtěl Kotáskovi přihrát, ale trefil jen brusli domácího obránce, od níž se puk odrazil mimo domácí branku. V závěru 11.minuty už ale nahrál v útočném pásmu Ferenc do kruhů Kotáskovi a ten měl před sebou díky tomu, že byl Oharek poměrně daleko z branky, téměř prázdnou domácí svatyni. Mířil pod břevno - 0:4. Domácí brankář měl na několika inkasovaných gólech velký podíl viny a nechal se po tomto gólu vystřídat. Do domácí branky se postavil Jedlička. Po třech minutách ale inkasoval velmi laciný gól i on. Od červené čáry střílel Vlček. Puk před Jedličkou "udělal žabičku" a prošel mu mezi nohama do sítě - 0:5. Zubři pak zvolnili a po většinu zbývajícího času zápasu se pokoušeli spíše kombinovat a zkoušet různé herní situace než přímo střílet. Další góly tak přicházely už jen zřídka. Z domácích hráčů byl vidět prakticky jen Piluša, který si v 1.třetině vytvořil dvě větší šance a to v půli 8.minuty, když dorážel těsně před Tihlářem střelu Uh.Hradiště z dálky a ve 12.minutě, když si najel až těsně před přerovskou svatyni, ale puk za Tihlářova záda zase nedostal. To byly jediné větší šance domácích v první třetině. S ostatními střelami, které byly vesměs z velké dálky nebo šly zcela mimo branku neměl Tihlář žádné problémy.

Druhou třetinu začali domácí ještě "ospaleji", než co hráli v závěru první třetiny. Mezi 21. a 34.minutou utkání totiž vyslali na Tihláře jediný "pozdrav", navíc nijak nebezpečný. Zubři naopak "municí" nešetřili a tak v půli 26.minuty zaslouženě náskok zvýšili. Holík přesně nahrál ještě z obranného pásma Sedlákovi a po jeho tvrdé střele od modré čáry nebylo daleko od toho, aby puk v hradišťské kleci pod jejím břevnem prorval síť - 0:6. Sedmý gól vstřelili Zubři po krásné kombinační akci na konci 32.minuty, když Hanák z rohu ledové plochy přihrál Kočarovi. Ten okamžitě poslal puk na druhou stranu, kde již byl ke střele připraven Kotásek a střelou z první nedal Jedličkovi žádnou šanci - 0:7. Teprve ve 34.minutě domácí znovu "obživli" a "vychladlého" Tihláře začali přeci jen znovu "zahřívat". Největší šanci si vytvořili na počátku 38.minuty znovu zásluhou jejich dnes jednoznačně nejlepšího hráče Piluši. Ten se dokázal protlačit skrz celé útočné pásmo až před Tihláře, ale ten vynikajícím zákrokem mu skórovat nedovolil.

Počátek třetí třetiny byl znovu pod taktovkou Zubrů, na led již pouštěl trenér Oslizlo i Pírka, Paličku a Sršně. Ve 42.minutě nebezpečně před Jedličkou tečoval jednu přerovskou střelu od mantinelu Kohút. Uherské Hradiště se dostalo ke slovu až od 43.minuty, když hráli Zubři v oslabení. Ani teď se nevyhlo ale chybám a málem na to doplatilo ve 44.minutě, když si Hanák vytvořil sólový nájezd. Jedličku ale nedokázal překonat. Domácí se ale snažili alespoň trochu zkorigovat ostudný výsledek a ve 46.minutě měl Tihlář dvakrát docela štěstí. Nejdříve totiž domácí na něj vyslali mezi hráči střelu od modré čáry, kterou asi moc dobře neviděl a o pár sekund později lízla Sladkého střela od modré čáry levou tyč jeho branky naštěstí z té vnější strany. Tyč ale zvonila i za Jedličkou o necelé tři minuty později po střele Kotáska. O čisté konto připravili Tihláře domácí ve 49.minutě. Zubři dovolili najet do pásma hned dvěma domácím hráčům. Piluša, který vedl puk podél mantinelu, přihrál do prostoru mezi kruhy Pochylému a Tihlář po jeho střele kapituloval - 1:7. Přerovské diváky to ale moc nemrzelo a stále prosili své hráče o "desítku". Šance na to si Meo vytvořilo. Například v 55.minutě hned dvě. Nejprve v akci 2 na 1 se Hanák znovu rozhodl pro přihrávku Kotáskovi, ale "kus černé gumy" skončil jen na těle gólmana Jedličky. O 30 sekund později zamířil jen do tyče Kohút. Teprve za další minutu se podařilo po pokusech Sršně a Menšíka poosmé rozvlnit hradišťskou síť Paličkovi - 1:8. Gólový účet tím byl uzavřen a žádný tým si už vyloženou šanci do konce zápasu nevytvořil. Zubři tak svému dnešnímu soupeři uštědřili další debakl a zakončili svou velmi nepříznivou sérii zápasů venku bez plného bodového zisku.