Zubři podpořili akci Den florbalu v Přerově, zápas se Spartakem vyhráli na nájezdy

P ř e r o v – Také letos mají Zubři letní přípravu na novou sezónu hodně pestrou a netráví čas jen v posilovně. Do jejich programu si našlo cestu i přátelské florbalové klání, které hokejisté HC ZUBR Přerov odehráli s výběrem klubu FBC Spartak Přerov. Zajímavé utkání bylo vyvrcholením Dne přerovského florbalu a pro Zubry skončilo po nájezdech výhrou. O přestávce nechyběly na hrací ploše ani dovednostní soutěže.
Do utkání vyslali hokejisté především své mládí, a tak se proti Spartaku postavili Michal Popelka, Lubomír Kovařík, Jiří Slovák, Matěj Blinka, Jiří Běhal, Mikuláš Zbořil, Petr Školoud, Jakub Grigárek, Jakub Müller a Tomáš Ministr.

Z avizovaných odchovanců klubu nakonec dorazil jen Josef Hrabal, pro nějž měl zápas pikantní příchuť. Soupeřem mu totiž byl bratr Filip, který hraje Tipsport Superligu za tým FBC Ostrava. Ve druhé půli došlo i na jejich tvrdý střet u mantinelu, což pěkně zaplněná hala odměnila mohutným potleskem. “Já mám takové zápasy rád. Vždycky se s Filipem navzájem hecujeme, ať je větší sranda a má to náboj. Myslím si, že zápas proběhl naprosto skvěle,“ usmíval se po jeho skončení Josef Hrabal.

Zubři v utkání hraném na 2 x 20 minut čistého času ze začátku ztráceli, ale nakonec dokázali vyválčit po čtyřiceti minutách remízu a soupeře pak porazili díky samostatným nájezdům 19:18. Do bohatého skóre promluvily i bodované dovednostní soutěže o přestávce, kterými byly střelba na přesnost, rychlost střelby, štafeta samostatných nájezdů a kreativita zakončení nájezdů, kterou hodnotila porota.

I když dle prvního pohledu platí hokej a florbal za podobné sporty, rozdíly mezi nimi jsou nemalé. “Bylo to pro nás hodně těžké. Ten florbalový míček je velice lehký a hodně skáče. Já jsem ho navíc během zápasu asi tak šestnáctkrát zašlápl, vůbec jsem si s ním nerozuměl. I ty soutěže pro nás byly složité. Ve florbalu je třeba úplně jiná technika střelby,“ přiznal útočník Michal Popelka.

Hlavním cílem akce ale byla dobrá zábava, a ta v hale Spartaku na břehu řeky Bečvy nechyběla. “Luba (Lubomír Kovařík) nám pak v nájezdech vystřelil vítězství, ale především byla sranda. O tu šlo nejvíc. Diváci viděli hodně gólů, takže určitě byli spokojení,“ dodal Popelka.