Zubři nestačili na Frýdek-Místek ani doma, zápas rozhodla nepodařená první třetina

P ř e r o v – Domácí zakončení přípravy si Zubři zcela určitě představovali jinak, od Frýdku totiž schytali porážku také na svém ledě. Ráz zápasu určila už první část, ve které byli hosté mnohem nebezpečnější a vypracovali si luxusní náskok. Přerov sice pak svou hru zlepšil a začal být bojovnější, to ale stačilo jen na dvougólové snížení z holí Popelky a Pšurného. Na konečných 2:6 pak hosté upravili skóre v závěru.
přát., čtvrtek 25.8.2016
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
2:6
(0:4, 2:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Popelka (Novotný), 38. Pšurný (Plášek, Procházka) – 5. Kovařčík, 11. Klimša (Kanko, Luka), 15. Klimša (Rufer), 20. Luka (Káňa, Matyáš), 22. Klimša, 60. Kanko (Luka). Rozhodčí: Trombík – Řezáč, Sedlák. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1238. Střely na branku: 36:39. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6.
Klimeš (22. Slovák) – Malina, Pala, Vágner, Grof, Novotný, Ferenc, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Školoud – Sikora, M. Kratochvíl, Ižacký – Goiš, Popelka, Plášek – Král, Blinka
Šimboch – Jeník, Pisárik, Zahradníček, Roupec, Matyáš, Krutil, Stránský – Luka, Káňa, Kanko – Meidl, Rufer, Klimša – Samiec, Schwarz, Sonnek – O. Kovařčík, Miloš Roman

Na první velkou šanci se nečekalo dlouho. Už po 54 vteřinách zahrozil z otočky Samiec. V páté minutě pak přišla první trefa. Svižná akce Frýdku přešla od Rufera k Ondřeji Kovařčíkovi a ten šťastně dostal puk až za Klimeše. Na to se ukázala Goišova lajna, poté duo Procházka – Pšurný, ale brzy došlo na dvojnásobnou přesilovku hostů, která byla zásluhou Davida Klimši využita.

Zubři se nevzdávali, bojovali, jenže přesně po patnácti minutách hry inkasovali potřetí. Přečíslení šikovně vyřešil Rufer, jenž zvolil pas a David Klimša si připsal druhou trefu. Frýdek byl na koni a domácí přehrával. Ještě pět vteřin před koncem třetiny stihl skórovat Vladimír Luka, když využil zmatku na brankovišti a dorazil puk do domácí branky.

Hanáci do druhého dějství nevkročili nejlépe. Hned ve 22. minutě David Klimša zkompletoval hattrick a vyhnal Klimeše na střídačku. Rysí hlad po gólech nekončil a tlačili dál. Z přerovské přesilovky nic nevzešlo, ale o pár chvil později v přečíslení zakončoval Procházka a nastřelil tyč. Modrožlutí pak se štěstím neinkasovali pošesté, když jeden z beků vymetl puk z brankové čáry ven.

Domácím se sice nedařilo, neskládali však zbraně a Frýdku konkurovali tvrdou hrou. Odměnou se stalo v 31. minutě první překonání Šimbocha. Brankář vyrazil puk před sebe a Michal Popelka jej pohotově dorazil. Zubry držel nad vodou gólman Slovák a v 38. minutě přišlo další snížení. Roman Pšurný z téměř nulového úhlu trefil volné místo u tyče.

Slovák a dávka štěstí byla na začátku třetí třetiny proti hostům. Vzápětí Král počkal na Sikoru z druhé vlny, ale hezkou akci gól neozdobil. Domácí ještě více začali bojovat a skvělým průnikem se zablýskl Popelka, jeho pas však Ižacký nečekal. Zubři dřeli, Šimboch byl však proti. Jejich snahu nezastavilo ani vyloučení, které přežili.

Červenobílí už se nikam nehnali a prostor tak zbyl na Hanáky. Ruchu před frýdeckou bránou ale nevyužil Pšurný. Tři minuty před koncem sehráli domácí ještě přesilovou hru a ostřelovali, leč marně. V posledních vteřinách ale udělali domácí chybu na modré a po přečíslení uzavřel skóre na 2:6 pro hosty Petr Kanko.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): V první třetině nás Frýdek přehrál ve všech činnostech. Ať už to bylo bruslení, nasazení nebo dohrávání soubojů. Tohle si nemůžeme dovolit a byli jsme za to potrestaní. Druhá a třetí třetina už byla z naší strany opticky lepší. Ve té druhé jsme ale i přesto udělali spoustu chyb a hodně nás podržel brankář Slovák. Frýdek už potom nehrál tak, jak v prvních dvou třetinách, ale možnosti na zdramatizování zápasu jsme nevyužili. Když odehraješ tak špatnou první třetinu, tak si nezasloužíš vyhrát.

Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Myslím si, že dnes zápas rozhodla první třetina, kterou jsme odehráli velice dobře a navíc jsme se v ní hodně prosadili. Domácí na to nějak museli zareagovat a potom zvýšili tlak, ale přesto jsme tam měli ještě šance. Ty jsme však neproměnili. Třetí část byla také dobrá, i když jsme měli trochu problémy se sestavou a zápas jsme dohrávali na tři pětky.