Zubři doma vydřeli dva body, Nový Jičín se svou urputnou obranou padl v prodloužení

P ř e r o v – Po velmi nepodařeném střetnutí v Břeclavi bojovali Zubři o víkendu již zase doma a jejích cíl v boji s Novým Jičínem byl jasný, mít plný bodový zisk. Ze zápasu s tradičním soupeřem nakonec přerovský tým bere body dva, přestože byl po celý průběh jasně lepším týmem a soka výrazně přestřílel. Nový Jičín dlouho po vlastním gólu Zubrů vedl a spoléhal na svou urputnou defenzívu. Modrožlutí ovšem zaslouženě vyrovnali a v konci nastaveného času rozhodli o vítězství 2:1.
4.kolo, sobota 27.9.2014
HC ZUBR Přerov - HK Nový Jičín
2:1p
(0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 48. Goiš, 65. Pala (Osina, Šťastný D.) – 12. Gogolka. Rozhodčí: Kika - Goňa, Wesley. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1057. Střely na branku: 47:21. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Slovák – Pala, Osina, Vlček, Zbořil, Kudělka, Andrýsek, Mašíček – Goiš, Sedlák, Dostálek – Šebek, Procházka, Šťastný D. – Blinka, Kolář, Kratochvíl Š. – Málek, Kratochvíl M., Školoud
Šrámek – Gebauer, Mráz, Kacíř, Kabeláč, Žák, Flašar, Hruška, Mikšan, Lehečka, Vašut, Zdeněk, Gogolka, Horák, Hanák, Vnenk, Cabák, Uhlár

Přerov vstoupil do utkání velmi aktivně. Na hráčích domácího celku byla vidět enormní snaha o odčinění břeclavského debaklu. Naproti tomu hosté z Nového Jičína se snažili od úvodních minut vycházet ze zabezpečené obrany a nepouštět Zubry do svého předbrankového prostoru.

Domácí se pokoušeli hned úvodu zasypávat svého soupeře množstvím střel. Ovšem stál proti nim vynikající Šrámek. Zuby si na něm postupně vylámali Procházka, Pala i Šťastný. To Jičínští poprvé ohrozili Slováka až v deváté minutě.

Nakonec to však byli paradoxně právě hosté, kteří šli do vedení. V přesilové hře využil skrumáže na brankovišti Jaromír Gogolka a tečí od brusle domácího hráče zlomil nerozhodný stav. Přerov nechtěl jít do kabin s jednogólovým mankem, ale svou přesilovou hru v závěru třetiny ve srovnání nepřetavil. Procházka a následně i Blinka byli vychytáni famózním Šrámkem.

Druhé dějství začalo obrovskou šancí Přerova. Střela Paly prošla Šrámkovi do brány, odkud se puk rychle odrazil ven a Goiš se Sedlákem ho nedokázali dotlačit. Brankové světlo zůstalo po ráně přerovského obránce zcela nepochopitelně němé.

Další obrovskou šanci na srovnání měl Šimon Kratochvíl, který dostal možnost exekuce trestného střílení. Zkoušel to na lapačku, na jičínského fantóma si však nepřišel. Ani ne za minutu byl v další velké příležitosti Sedlák, ale ani nadvakrát neuspěl.

Jičín se snažil těžit z rychlých brejků. Ovšem pozorný Slovák si s jejich nepříliš nebezpečnými pokusy s přehledem poradil. Ještě v poslední minutě prostřední části mohli domácí srovnat. Po střele Andrýska dorážel Kolář. Puk již směřoval mezi tři tyče, ale na poslední chvíli ho z brankové čáry vyhodil jeden z hostujících beků.

Začátek třetí periody byl opět ve znamení tlaku Přerovských, kteří chtěli konečně prolomit více než stominutové čekání na gól. Jičín se nechtěl nechat zahanbit a vyrážel do rychlých protiútoků. Slovák se vyznamenal především proti šanci Mikšana a o pár minut později zneškodnil i pokus Flašara.

Přerovští fandové se nakonec dočkali ve 48. minutě. Po sérii šancí dostal puk za Šrámkova záda Jiří Goiš, který využil odrazu o hůl jičínského brankáře. Zubři rázem ožili a snažili se strhnout vedení na svou stranu. Ovšem své další možnosti už v normální hrací době nevyužili.

Do prodloužení vstoupil Přerov přesilovkou, kterou neproměnil. Dostal však ještě jednu možnost početní výhody. Tu dvanáct vteřin před koncem nastavené pětiminutovky zužitkoval Radomír Pala. Dostal nabito a z první vyslal nechytatelný projektil, na který Šrámek neměl sebemenší šanci zareagovat.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Chtěli jsme ukázat fanouškům, že tým už na nepovedený zápas v Břeclavi zapomněl. Věděli jsme, že zdolat nepříjemný Nový Jičín, můžeme jen obrovskou bojovností a nasazením. Soupeř měl velmi účinnou obranu a vyrážel do rychlých brejků. My jsme na to byli připraveni, i díky lepšímu bruslení jsme se dostávali do řady šancí, ale spoustu z nich nám pochytal Šrámek. Při takovém poměru střel musí být produktivita výraznější, na tomto je třeba zapracovat. Po zamíchání sestavy se nám povedlo srovnat a díky ještě většímu tlaku jsme v prodloužení zužitkovali přesilovku. Fanouškům děkujeme za krásnou podporu, byli naším šestým hráčem. Teď nás venku čeká Opava, na kterou se musíme co nejlépe připravit.

Aleš Flašar (HC Nový Jičín): Přerov mnohem lépe bruslil, ale my jsme dnes velmi dobře hráli v obraně. Co prošlo k bráně, to zachytil Šrámek. Bod určitě bereme, ale mrzí nás to, že jsme mohli jít do nájezdů, jenže školáckou chybou jsme domácím nabídli přesilovku, kterou využili. Ale je sport a také věci se stávají. Klukům jsem v kabině poděkoval za výkon. Rozhodně se nemáme za co stydět.