VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Za loňské výkony sladká odměna, Ľubomír Malina pokračuje v zubřím angažmá

Za loňské výkony sladká odměna, Ľubomír Malina pokračuje v zubřím angažmá
P ř e r o v – Trojlístek obránců mají od nynějška jistý hokejisté Přerova. K Mikuláši Zbořilovi a Lukáši Chmelířovi se pro příští prvoligový ročník s letopočty 2017 a 2018 přidal další chlapík, který už má se Zubry své zkušenosti - Ľubomír Malina.

Aktuálně pětadvacetiletý slovenský bek přišel na Hanou v srpnu loňského roku z Popradu, jehož je odchovancem. V Přerově, městě piva i hokeje, se mu zalíbilo. „Minulou sezonu jsem tu byl spokojený. Od vedení klubu jsem dostal nabídku na prodloužení spolupráce a jen jsme se bavili o podmínkách,“ netajil se Malina, že zájem o jeho pokračování u Zubrů na klíčových místech nechyběl. Se žlutomodrými se nakonec úspěšně dohodl. „Stejně jako každý hráč musím i já z něčeho žít a jsem rád, že se nám společnými silami povedlo najít kompromis,“ kvitoval.

Ľubomír Malina tím pádem může navázat na své statistiky z loňska. Byť nastupuje v obraně, patřil vzhledem k počtu odehraných zápasů k nejméně vylučovaným přerovským hráčům. Ve 43 startech obdržel pouze 16 trestných minut. Na 188 centimetrů vysokého zadáka velmi dobrá bilance. Svůj bodový příspěvek rodák z Kežmarku rovnoměrně rozdělil mezi základní část a play-off. V obou prvoligových pasážích si přišel na pět kanadských bodů za gól a čtyři asistence.

„Minulá sezona byla neskutečná. Užíval jsem si ji a doufám, že to samé dělali i fanoušci. Samozřejmě, že nás mrzí, že jsme ve čtvrtfinálové sérii s Českými Budějovicemi neuhráli jedno nebo dvě vítězství. Vypadnout za stavu 2:4 by pro nás bylo lepší, než za stavu 0:4,“ zamyslel se Malina nad duely s přerovským přemožitelem ve vyřazovacích bojích. „Ovšem sehráli jsme s nimi kvalitní zápasy. Snad od nás takové lidé uvidí i v následujícím ročníku,“ přeje si.

V něm by Zubři rádi dosáhli progresu. Jakého? „Budeme se snažit získat lepší umístění než v loňské sezoně. Doufám, že fanoušci už jsou stejně nažhavení jako my hráči. Uděláme všechno pro to, abychom se posunuli ještě o úroveň výš,“ slibuje Ľubomír Malina, kterého těší postup Vsetína. „Přibude nám další derby a navíc to k nim není daleko, takže nebudeme muset cestovat tak dlouho,“ vyzdvihl obránce Zubrů pozitivní přínos prvoligové příslušnosti Valachů.

„Luboš k nám vloni přišel na zkoušku a vybudoval si místo v kádru. Celou sezonu předváděl kvalitní výkony, byl spolehlivý a v play-off jeho forma gradovala. Měli jsme proto o něj zájem i na další sezonu a jsme rádi, že se nám podařilo dojít k dohodě," uvedl Pavel Hanák, sportovní manažer HC ZUBR Přerov.