V přátelském utkání hokejisté na tým 1. FC Přerov nestačili

P ř e r o v – Už potřetí během letošní suché přípravy přerovští Zubři obuli kopačky a vyběhli na zelený pažit odehrát přátelský zápas. Včerejší utkání bylo pro hokejisty zatím jednoznačně nejnáročnější, ale zároveň také nejzajímavější. Tým HC ZUBR se totiž postavil proti fotbalovému klubu 1. FC Přerov, který v nedávné době zvítězil v krajském přeboru a postoupil do divize. V přátelském duelu byl lepší a také úspěšnější tým fotbalistů, i když hokejisté v závěru boje umazali téměř celou čtyřgólovou ztrátu. Na fotbalový areál v Sokolské ulici si našel cestu slušný počet diváků, pro které bylo připraveno i občerstvení. Letní příprava Zubrů na sezónu je tedy těsně před cílem a definitivně ji ukončí páteční utkání s fanoušky v Kozlovicích.

1. FC Přerov – HC ZUBR Přerov 4:3 (1:0)

Branky: 37. a 72. Hrubý, 65. Pola, 71. Chuda – 74. R. Ditrich, 82. M. Ditrich, 88. P. Hanák

1. FC Přerov: Judas – Kučera, Venský, Hrabal, Pospíšil, Bernard, Hýbner, Pola, Schlehr, Hrubý, Navrátil, Gřešák, Chuda, Holub, Čechák, Smékal

HC ZUBR Přerov: Kutěj – Pala, Sklenář, Ferenc, Pírek, T. Kundrátek, M. Kundrátek, Kolář, Menšík, Okáč, M. Ditrich, R. Ditrich, Vaněk, P. Hanák, R. Hanák

Hned po úvodním výkopu si fotbalový tým vytvořil nad hokejisty viditelnou převahu a dostával se do velkého množství šancí. V jejich zakončení se však hráčům 1. FC Přerov dlouho nedařilo, a to hlavně díky brankáři Kutějovi, který předvedl několik velmi pěkných zákroků. Bezbrankové skóre v přátelském utkání vydrželo až do 37. minuty. V tomto čase Kutěj nedokázal pokrýt prudkou střelu Hrubého a míč si našel cestu mezi tři tyče.

Převaha fotbalistů pokračovala také ve druhém poločase, kdy už domácí tým zlepšil koncovku a během sedmi minut nasázel díky trefám Poly, Chudy a Hrubého do sítě Zubrů další tři góly. Za stavu 4:0 už fotbalisté tempo hry zvolnili a tak se mezi střelce zapsal také jejich soupeř. O první dva góly hráčů HC ZUBR Přerov se postarali bratři Ditrichovi a těsně před závěrečným hvizdem snížil Pavel Hanák na konečných 4:3.

Na dojmy z přátelského zápasu jsme se krátce po jeho skončení zeptali Marka Ditricha, jedné z hlavních postav týmu HC ZUBR Přerov. “Šlo vidět, že jsme se utkali s mančaftem, který už hraje nějakou tu ligu. Zvítězil v krajském přeboru a vykopal divizi, takže podle toho to taky vypadalo. Byla to skoro hra kočky s myší,“ pověděl jeden z nejzkušenějších hráčů hokejového týmu. Nebýt v prvním poločase výborného brankáře Kutěje, tak Zubři dostali naloženo mnohem více. “Náš gólman měl dneska asi dobrej den, takže toho hodně vychytal,“ usmál se Ditrich.

Hokejisté se trefili až ve druhém poločase za nepříznivého stavu 4:0 a třemi brankami dokázali ztrátu snížit na minimum. “Několikrát se nám před brankou balón šťastně odrazil a z dorážek jsme dali góly. Ten výsledek 4:3 sice vypovídá o tom, že zápas byl vyrovnaný, ale kluci fotbalisti byli mnohem lepší a hráli parádně,“ přiznal hokejový útočník. Bude mít přátelské utkání s fotbalovým týmem 1. FC Přerov někdy odvetu na zimním stadionu? “Klidně ať se fotbalisti staví,“ uzavřel Marek Ditrich krátké povídání s obrovským úsměvem.