ONLINE >>> A-tým: HC ZUBR Přerov - SK Trhači Kadaň (sobota 17:00) | Ml. dorost: HC ZUBR Přerov - Aukro Berani Zlín (ODLOŽENO)
AUKCE >>> Vydražte si jedinečný zubří růžový dres! Nikde jinde něco podobného neseženete!
ANKETA >>> Podpořte Jakuba Šlahaře v anketě Gól měsíce WSM ligy!

Slovinský šikula se stal posilou. Gregor Koblar bude za Přerov hrát ve WSM lize

Slovinský šikula se stal posilou. Gregor Koblar bude za Přerov hrát ve WSM lize
P ř e r o v – Zajímavá akvizice si vysloužila místo v týmu přerovských Zubrů. Slovinský útočník Gregor Koblar svými výkony v přípravě zaujal natolik, že se bude za Hanáky bít minimálně i v průběhu nadcházejícího ročníku první ligy.

Koblara tak čekají souboje s bratrancem Maticem Podlipnikem. Ten má s druhou nejvyšší tuzemskou soutěží daleko větší zkušenosti. V minulosti oblékal dres Jihlavy a Třebíče, teď bude nastupovat za Karlovy Vary.

S Podlipnikem přitom Gregor Koblar v loňské sezoně nastupoval za francouzský Lyon. Oba hráči jsou odchovanci Jesenice. Zatímco však pětadvacetiletý Matic Podlipnik hraje v obraně, o necelý rok mladší Koblar si plní povinnosti především v útoku.

V přípravě za Zubry to zvládal na výbornou. Také proto si u nich vysloužil smlouvu a flek v mužstvu pro soutěžní zápasy. „Neměl jsem žádné nabídky. Tak jsem zavolal svému dobrému kamarádovi a ten se zase ozval svému známému z České republiky. Právě on mi tady zařídil zkoušku, na kterou mě do své přípravy vzal Přerov,“ vysvětluje Gregor Koblar, jak se na Hanou vůbec dostal.

V deseti přátelských utkáních, které za žlutomodré odehrál, vstřelil tři branky a na další čtyři nahrál. „Hned v prvním zápase jsem se cítil celkem fajn. Jsem nadšený, že mohu hrát za Přerov. Doufám, že budu pro mužstvo platným hráčem a pomohu mu vyhrát co nejvíce soutěžních zápasů,“ hlásí forvard, který si za celek z hlavního města Slovinska, Olympii Lublaň, připsal téměř 150 startů v mezinárodní Erste Bank Eishockey Lize.

Pochlubit se může také zápasy za seniorskou reprezentaci, jíž v roce 2016 pomohl zpět do elitní skupiny mistrovství světa. V Přerově si Koblar pochvaluje velmi dobrou partu. „V kabině panuje parádní atmosféra. Myslím si, že máme kvalitní a silný tým,“ domnívá se letní zubří posila.

Většinu času momentálně tráví na přerovském zimním stadionu nebo na hotelu. „Zatím neumím moc obstojně česky, takže jsem ještě pořádně nepoznal město a jeho krásy,“ přiznal Gregor Koblar.