Série pokračuje druhým zápasem, po úterním nezdaru se Zubři pokusí o nápravu

P ř e r o v – První čtvrtfinálové zápasy letošního play-off WSM ligy patřily domácím celkům z Čech. Výjimka se nenaskytla ani v Edenu, leč pouze zde utkání dospělo až do prodloužení. Slavia šla stejně jako naposledy velmi brzy do vedení, ale Zubři stihli srovnat krok po deseti minutách hry. Očekávaný urputný hokej s málo brankami nakonec dospěl až do prodloužení a v něm přesilovkou rozhodla o prvním bodu pražská Slavia. Série pokračuje druhým duelem od středečních 18 hodin.
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov
středa 28.2. 18:00
ZS Eden

To snad není pravda, honilo se zřejmě nejednomu přerovskému fanouškovi hlavou po prvním střídání. Téměř identicky jako před devíti dny totiž začali hanáčtí hokejisté proti Slavii hrubou chybou a soupeři věnovali gól už v osmnácté vteřině – o sekundu později než v 50. kole. Malina namazal Zdeňku Doležalovi (1+1) a ten kotouč předložil před bránu volnému Marku Račukovi (1+1).

Ve dvanácté minutě však přišlo ze strany hostů vyrovnání. Tentokráte nezafungovala pro změnu defenzíva domácích, jíž se nepodařilo osvobodit z pásma. Chmelíř od modré vyslal puk na Frodla, který ho před sebe pouze vyrazil, čímž usnadnil práci srovnávajícímu Jiřímu Goišovi. Kromě diváků (732) byl ale hokej chudý i na góly a více branek v šedesáti minutách nenabídl.

Naopak až požehnaně se v Edenu vylučovalo (7:7). Jedna z mnoha v hokeji otřepaných frází praví, že tým, jenž nedokáže proměnit dvojnásobnou přesilovku, nemůže stát po siréně na vítězné straně. A v úterý večer se to potvrdilo. Zubři trestuhodně zahodili téměř minutu a půl dlouhou výhodu v první třetině a co víc, spálili i 45 vteřin 5 na 3 v závěru zápasu. Na povětšinou nebezpečnější Přerov mnohokrát zívala odkrytá klec, v prvním zápase si bohužel přesilovkami nepomohl a často skloňované zakončení si též nevylepšil.

Hanáci sami se naopak dopustili hned dvakrát zbytečného prohřešku příliš mnoha hráčů na ledě, což je ve finále stálo výsledek bojovného prvního klání. Prodloužení se ve vyřazovací části hraje na 10 minut a se čtyřmi hráči v poli. Pro Slavii z toho tak plynula velmi výhodná pozice čtyř proti třem a kombinací končící u Zdeňka Doležala si došla pro první výhru v sérii. Série bude pokračovat středečním večerem v Edenu opět od 18 hodin.

Ostatní výsledky play-off

Karlovy Vary – Vsetín 1:0 (5:1)
České Budějovice – Havířov 1:0 (5:0)
Kladno – Prostějov 1:0 (4:2)

Sestavy soupeřů v 1. čtvrtfinále

HC Slavia Praha: Frodl – Barák, Novák, Kasík, Holý, Ryzák, Kolařík – Račuk, Šagát, Z. Doležal – Krejčík, Nedvídek, Kadlec – Jankovský, Šafránek, Šmerha – J. Doležal, Kubica, Ondráček

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Malina, Chmelíř, Rosandič, Novotný, Pala, Černý, Běhal – Goiš, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Plášek ml. – Š. Kratochvíl, M. Kratochvíl, Navrátil – Plášek, Gago, Kovařík

Online a živý přenos

Online přenos z prvního čtvrtfinálového utkání HC Slavia Praha – HC ZUBR Přerov můžete sledovat na serveru onlajny.com. Živý přenos z utkání je k dispozici v sekci „LIVE“ na serveru tipsport.cz, platí však nutnost registrace.