Po čtyřech výhrách Zubři padli, v Opavě je stála úspěch hodně slabá první třetina

O p a v a – Z kalendáře áčka přerovských Zubrů pro rok 2014 zmizela v sobotu poslední položka. Lídr tabulky se představil na ledě opavského Slezanu, kde chtěl navázat na úspěšné zápasy, ale vrací se z něj letos i podruhé s prázdnou. Na vině je především první třetina, kterou Přerov odehrál bídně a třikrát v ní inkasoval. Zlepšení ve druhé a třetí periodě pak přineslo pouze jediný gól, jenž stanovil konečné skóre 3:1.
27.kolo, sobota 20.12.2014
HK Opava - HC ZUBR Přerov
3:1
(3:0, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Měch (Vítek, Kysela), 14. Kysela (Vítek, Měch), 17. Galvas (Kysela, Vítek) – 25. Procházka (Šebek, Kudělka). Rozhodčí: Šutara – Rožánek, Vengřín. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 789. Střely na branku: 28:25. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler, Slavík, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vaněk, Wolf, Černý, Svoboda, Chalupa, Rousek
Slovák (17. Vojtek) – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Polák, Zbořil, Andrýsek – Sakrajda, Sedlák, Šťastný – Šebek, Procházka, Dostálek – Kratochvíl M., Kolář, Blinka – Málek, Školoud, Kratochvíl Š.

V úvodních minutách utkání nebyla k vidění žádná větší šance. Oba celky se sice dostaly k několika střeleckým pokusům, brankáři ovšem nic za svá záda nepustili. Skóre se poprvé měnilo v desáté minutě. Vítek našel kapitána Tomáše Měcha, který si ještě potáhl kotouč do strany a střelou k tyči nedal Slovákovi šanci na zásah. Opavě vstřelená branka pomohla a na hře to bylo znát. V čase 13:52 se světlo za hostující svatyní rozsvítilo podruhé. Vítek oslovil pěknou přihrávkou z rohu kluziště volného Daniela Kyselu, jenž si puk zpracoval a střelou švihem překonal bezmocného Slováka.

To ale z opavské strany nebylo vše. V době, kdy Slezané hráli dvojnásobnou přesilovku, se ke kusu černé gumy na modré čáře dostal David Galvas, napřáhl a tvrdou ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Po tomto inkasovaném gólu sáhl trenér Dočkal k výměně brankářů, Slováka nahradil zkušený Vojtek.

Do druhé periody vstupovali Opavané v početní výhodě, neboť svůj trest si ještě odpykával Kudělka. Přerovští toto oslabení ale zvládli a za chvíli to byli oni, kdo se radoval z přesného zásahu. Po vyloučení Wolfa a Kysely hráli hosté přesilovku pět na tři, nejprve to vypadalo, že svěřenci trenérů Suchánka a Musiala oslabení zvládnou, Zubři ale předvedli krásnou kombinaci na jeden dotek, na jejímž konci Radek Procházka poslal kotouč do odkryté klece.

Ve zbytku druhé části byl Slezan aktivnější, žádná z akcí ale v gól přetavena nebyla. Za zmínku stojí například projektil Vítka, Vojtek tento pokus skvěle vyrazil betonem. I Přerov se dostával ke střelám, jenže gólman Šafránek vše s přehledem chytil.

Třetí tercie už žádnou branku nenabídla. Přestože Zubři byli aktivnější, na výborného Šafránka nevyzráli. Nekonal se ani závěrečný tlak, neboť tři minuty před koncem byl vyloučen za krosček Janota a v následující minutě Opava komplikace nepřipustila.

Karel Suchánek (HC Slezan Opava): Do utkání jsme vstoupili dobře, byli jsme v pohybu a to bylo důležité. V první třetině jsme proměnili svoje šance a vedli 3:0. Ve druhé třetině si myslím, že nás rozhodila ta vyloučení, která byla ze začátku dvacetiminutovky. Přerov hrál přesilovku pět na tři, kde snížil. Ve zbytku druhé třetiny jsme vedení mohli navýšit, měli jsme tlak a šance, jenže hosty podržel zkušený brankář Vojtek. Chci poděkovat všem klukům, že hráli jako tým a to vítězství vybojovali.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): K utkání s takovým nepříjemným soupeřem, navíc na jeho hřišti, se musí nastoupit se stoprocentní zodpovědností. Hráče jsme na to hodně upozorňovali, přesto jsme však začali velice lehkovážně. Neplnili jsme to, co bylo potřeba k úspěšnému výsledku. Soupeř nás tvrdě potrestal z přesilovek. Od druhé třetiny už to bylo lepší, byli jsme vyrovnaným soupeřem, ale bohužel jsme se prosadili jen jednou, což nestačilo. Opava dala do zápasu více bojovnosti a srdíčka, proto zvítězila.