Pavel Hanák o gólu: Nikdo mi nejel, tak jsem zkusil vystřelit

P ř e r o v – Další tři body si do tabulky druholigové skupiny Východ připsali přerovští hokejisté ve včerejším utkání s týmem Poruby. Celkem už jich mají v současné chvíli patnáct, což z nich po pěti odehraných zápasech dělá kompletní sbírku. K výhře 4:2 nad porubským RT TORAXEM přispěl jedním gólem také útočník Pavel Hanák. Do střelecké listiny se zapsal ve druhé třetině, tedy v pasáži hry, kdy Zubři svého soupeře hodně silně přitlačili a získali rozhodující náskok. Usměvavý útočník Pavel Hanák, který patří už několik let k hlavním postavám přerovského týmu, samozřejmě neváhal a podělil se s námi o dojmy se zápasu.
Hokejová pevnost přerovských Zubrů byla i ve třetím utkání ubráněna. Ani nováček soutěže na Zubry nevyzrál a ti díky tomu posunuli počet letošních výher už na pěknou číslovku pět. “Čekali jsme, že to bude těžké, protože Poruba má v kádru hodně dobrá jména,“ řekl krátce po skončení boje útočník Pavel Hanák.

Na rozdíl od předchozích zápasů první třetina moc pohledná nebyla a počet větších šancí se dal spočítat na prstech jedné ruky. “Poruba nemá špatné první třetiny a velice dobře bránila. My jsme se snažili tlačit do útoku, ale nebylo to jednoduché. Naštěstí nám tam ale ten jeden gól spadl,“ usmál se velezkušený útočník, který vyniká technickou hrou.

Ve druhé třetině to s úsměvy ale bylo rozhodně lepší. Nejen u hráčů, ale také u diváků a fanoušků, kteří rychlému navýšení skóre hodně tleskali. “Tři góly během pár minut to utkání prostě rozhodly,“ popsal stručně a výstižně klíčový moment zápasu. Byl to i Pavel Hanák, kdo se zapsal mezi střelce. Jeho rána byla perfektní a brankář Gleich neměl nárok zasáhnout. “Dostal jsem krásný puk do jízdy a protože mi nikdo nejel, tak jsem to zkusil vystřelit. Pěkně to tam padlo,“ pověděl spokojeně.

Po rychlých gólech za stavu 4:0 si určitě řada diváků přála další, ale ty už nepřišly. Naopak to byla Poruba, která se trefila a následně zkorigovala stav až na 4:2. Zubři zvolnili a soupeř toho využil, chytil se byl hodně nebezpečný. “Takových situací se určitě v dalších zápasech musíme vyvarovat. Nevím čím to je, ale už to bylo i v zápase s Valašským Meziříčím. Začneme najednou tak trochu bláznit a soupeře pustíme do hry. Tohle se nesmí stávat,“ varuje Hanák.

Podobné zakolísání by se Zubrům mohlo hrubě nevyplatit v dalším utkání. V sobotu čeká modrožluté bojovníky zápas v Novém Jičíně, který u nich jasně patří do kategorie neoblíbených soupeřů. “Bude to tam křest ohněm, ale my se budeme snažit tu naši sérii výher ještě prodloužit. Nechceme tam prohrát,“ říká na závěr útočník Pavel Hanák.