VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Maraton zápasů je tady, v Přerově a ve Zlíně startuje Mistrovství světa žen do 18 let

Maraton zápasů je tady, v Přerově a ve Zlíně startuje Mistrovství světa žen do 18 let
P ř e r o v – Je to zase tady! Přerovská MEO Aréna ožívá další významnou mezinárodní akcí. Přerov totiž společně se Zlínem znovu uspořádají Mistrovství světa žen do 18 let, které obě města hostila před pěti lety. A velmi úspěšně! Obrovský zájem fanoušků, jenž byl především v Přerově, tehdy podtrhl výborně zvládnutý šampionát. Znovu vás tak na ženský hokej zveme, na všechny zápasy je vstup zdarma!
Hlavní centrum dění se pro české fandy tentokrát přesunulo do Přerova. To jednoznačně vítá i Martin Vojtek. Bývalý gólman Zubrů či extraligového Třince je totiž od letošní sezóny 2016/17 trenérem brankářek ženských reprezentací. “Jsem moc rád, že tohle mistrovství se koná u nás doma, navíc tady v Přerově. Máme totiž nejlepší fanoušky v první lize a ženský hokej tady během předešlých mistrovství taky táhl,“ uvedl.

Před pěti lety se celkový počet diváků dostal až na číslo 17 480, což znamenalo rekord. Vynikající návštěvy v Přerově vyvrcholily při boji o páté místo, zápas České republiky s Finskem sledoval zcela zaplněný stadion! "Také z tohoto důvodu se sem šampionát vrací a Češky nehrají ve Zlíně, jako tomu bylo před pěti lety, ale tady v Přerově. Lidi to bavilo. Chtěl bych všechny přerovské fanoušky ledního hokeje i sportu všeobecně pozvat na mistrovství světa. Spoléháme na jejich podporu," dodal Martin Vojtek.

Nový rekord už ale vloni zapsalo kanadské město St. Catharines, kde byla celková číslovka téměř dvojnásobná. I tak ovšem organizátoři letošní akce myslí znovu na vysoké cíle. Vstup na všechny zápasy je totiž zdarma.

Český tým okolo trenérů Jana Fidrmuce, Jiřího Vozáka a Josefa Štoudka má hlavní cíl v podobě postupu ze základní skupiny, ve které narazí na Japonsko, Švýcarsko a Finsko. Ukořistit jeden z cenných kovů by pak bylo obrovským úspěchem. Tím posledním byl bronz, který české reprezentantky braly před třemi lety v Maďarsku. V roce 2015 skončily v Buffalu čtvrté a na loňském šampionátu v kanadském St. Catharines páté. Prvenství získaly v posledních dvou letech hráčky Spojených států, které tak budou útočit na zlatý hattrick.

Nominace české reprezentace

Brankářky: Kristýna Bláhová (Tábor), Denisa Jandová (Ontario Hockey Academy, Kanada), Karolína Juřicová (Havlíčkův Brod).

Obránkyně: Adéla Škrdlová (Třebíč), Magdalena Erbenová (Benátky nad Jizerou), Aneta Cornová (Litoměřice), Denisa Pytlíková (Žďár nad Sázavou), Eliška Vozdecká (Kroměříž), Aneta Zachová (Kladno), Zuzana Martinů (Jihlava), Anna Kotounová (Tábor).

Útočnice: Nikola Dýcková, Kristýna Kaltounková (obě Jihlava), Šarlota Tomasco (Černošice), Laura Lerchová (Třinec), Klára Hymlárová (Opava), Kateřina Zrnová (Kadaň), Natálie Mlýnková (Zlín), Barbora Machalová (Žďár nad Sázavou), Martina Exnerová (Wyoming Seminary, USA), Tereza Karlecová (HC Krkonoše), Veronika Bucifalová (Ontario Hockey Academy, Kanada), Noemi Neubauerová (The Gunnery, USA).

Manažer: Lubomír Johan, Hlavní trenér: Jan Fidrmuc, Asistenti trenéra: Jiří Vozák, Josef Štoudek, Trenér brankářů: Martin Vojtek, Videotrenér: Radek Výtisk, Lékař: MUDr. Radim Jünger, Fyzioterapeutka: Anna Šulcová, Kustod: Marcel Krejsa.

Program Mistrovství světa žen do 18 let

Skupina A (Zlín): USA, Kanada, Švédsko, Rusko
Skupina B (Přerov): Česká republika, Finsko, Švýcarsko, Japonsko

sobota 7.1. 15:30 skupina A USA – Rusko Zlín, PSG Arena
sobota 7.1. 16:15 skupina B Česká republika – Japonsko Přerov, MEO Arena
sobota 7.1. 19:30 skupina A Kanada – Švédsko Zlín, PSG Arena
sobota 7.1. 20:15 skupina B Finsko – Švýcarsko Přerov, MEO Arena
neděle 8.1. 15:30 skupina A Kanada – Rusko Zlín, PSG Arena
neděle 8.1. 16:15 skupina B Švýcarsko – Česká republika Přerov, MEO Arena
neděle 8.1. 19:30 skupina A Švédsko – USA Zlín, PSG Arena
neděle 8.1. 20:15 skupina B Finsko – Japonsko Přerov, MEO Arena
úterý 10.1. 15:30 skupina A USA – Kanada Zlín, PSG Arena
úterý 10.1. 16:15 skupina B Česká republika – Finsko Přerov, MEO Arena
úterý 10.1. 19:30 skupina A Rusko – Švédsko Zlín, PSG Arena
úterý 10.1. 20:15 skupina B Japonsko – Švýcarsko Přerov, MEO Arena
středa 11.1. 16:15 Čtvrtfinále ??? – ??? Přerov, MEO Arena
středa 11.1. 20:15 Čtvrtfinále ??? – ??? Zlín, PSG Arena
středa 11.1. 20:15 O udržení 1. zápas (B3 – B4) Přerov, MEO Arena
pátek 13.1. 12:00 O udržení 2. zápas (B4 – B3) Přerov, MEO Arena
pátek 13.1. 16:00 Semifinále ??? – ??? Přerov, MEO Arena
pátek 13.1. 16:00 Semifinále ??? – ??? Zlín, PSG Arena
pátek 13.1. 20:00 O 5. místo ??? – ??? Přerov, MEO Arena
sobota 14.1. 12:00 O udržení Případný 3. zápas (B3 – B4) Přerov, MEO Arena
sobota 14.1. 16:00 O 3. místo ??? – ??? Přerov, MEO Arena
sobota 14.1. 19:00 Finále ??? – ??? Zlín, PSG Arena
Poznámka: Pokud české hráčky postoupí do čtvrtfinále a do semifinále, budou tyto zápasy hrát v Přerově. Permanentky (místenky) klubu HC ZUBR Přerov na zápasy Mistrovství světa žen do 18 let hrané v MEO Areně neplatí.

Systém turnaje

Osm týmů je rozděleno do dvou základních skupin po čtyřech. Čtyři nejlépe nasazené celky do skupiny A, zbytek do skupiny B.

Ve skupinách se každý s každým utká jednou. Všechny týmy ze skupiny A a dva nejlepší týmy ze skupiny B postupují do play-off, zatímco třetí a čtvrtý tým skupiny B budou mezi sebou hrát o záchranu na dva vítězné zápasy.

První dva týmy skupiny A postupují automaticky do semifinále. Dvě čtvrtfinálová utkání proti sobě sehrají třetí tým skupiny A proti druhému týmu skupiny B a čtvrtý tým skupiny A proti prvnímu týmu skupiny B. Vítězové semifinále postupují do boje o zlatou medaili, zatímco poražení se střetnou v utkání o bronz.