VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Jiřího Goiše čeká v Přerově třetí prvoligová sezona v řadě, navíc už patří Zubrům

Jiřího Goiše čeká v Přerově třetí prvoligová sezona v řadě, navíc už patří Zubrům
P ř e r o v – Na konci března roku 2015 rozhodl o vítězství Přerova nad Vsetínem v boji o druholigový trůn. Teď se Jiří Goiš se stejným sokem střetne znovu, už jako kmenový hráč Zubrů. Důrazný forvard totiž na Hanou z mateřského Zlína přestoupil a bude tak hájit přerovské barvy i v sezoně 2017/2018.

Pro Goiše samotného to ale žádnou závratnou změnu neznamená. „V Přerově to už dobře znám,“ uvědomuje si. „Klub si mě vzal pod křídla a to pro mě znamená projevení určité důvěry. Budu se snažit ji splatit,“ slibuje sedmadvacetiletý hokejista, který v minulé sezóně v přerovském trikotu zaznamenal sedm přesných tref a 14 asistencí.

Své dosud nejdůležitější branky v kariéře však Goiš dosáhl před dvěma lety. Shodou okolností proti celku, jenž do první ligy před necelým měsícem postoupil - Vsetínu. „Byl to asi nejdivnější gól, který jsem kdy dal,“ přiznal zlínský odchovanec. Puk do sítě v klíčovém pátém utkání druholigového finále nenasměroval pomocí hokejky, pomohl si jinou částí výstroje.

„Hokejku jsem ani neměl, protože protihráč mi ji vyrazil z ruky. Zdena Sedlák na mě posílal přihrávku z rohu a kotouč se od boku mojí brusle nějak záhadně odrazil do branky,“ zavzpomínal nebojácný útočník na gól, jenž Přerovu zajistil místo v posléze úspěšné kvalifikaci o první ligu.

Na zápasy se Vsetínem se Jiří Goiš těší i nyní. „Oproti Mostu, který hrál první ligu do loňské sezóny, je to nepopsatelný rozdíl. Při takových duelech bude plný dům u nás i u nich. Navíc naši i vsetínští fanoušci dokážou vytvořit výbornou atmosféru,“ libuje si.

Po cestě z opačného pólu tuzemské hokejové scény se v první lize ocitly také Karlovy Vary. Při výpravě na jejich stadion budou muset Zubři urazit více než 400 kilometrů. „Cestování přibude, to je pravda. Na druhou stranu, ve Varech je krásná aréna a k tomu ještě vyhlásily, že chtějí postoupit zpět do extraligy. Dá se očekávat, že sestaví kvalitní tým a budou to dobré zápasy. Pro celou první ligu to znamená zpestření,“ domnívá se Goiš.

V loňském ročníku stihl i 15 zápasů za zlínské Ševce, během nichž se dvakrát zapsal mezi úspěšné střelce. Své první dva gólové počiny v nejvyšší soutěži si přitom připsal proti mužstvu, které se společně s Karlovými Vary účastnilo extraligové baráže. „V Pardubicích jsem dával góly do jedné a té samé branky,“ připomněl Goiš a přidal úsměvnou příhodu: „Kluci ve Zlíně si ze mě dělali srandu, že kdyby proti nám Pardubice v budoucnu hrály, dal bych jenom jim za sezónu 26 gólů. To už bych pak nemusel skórovat proti nikomu jinému.“

Pardubičtí ale extraligu – na rozdíl od Karlovarských - nakonec zachránili. „Byl by to bezesporu atraktivní protivník, to ano. Ale Pardubice mají obrovskou tradici a i lidé tam na hokej chodí v hojném počtu. Z fanouškovského hlediska si extraligu zaslouží,“ uznal Jiří Goiš.