Jan Kolařík: Náš vyrovnávací gól na 1:1 byl hodně důležitý

P ř e r o v – Tým hokejistů HC ZUBR Přerov udělal včera na svém stadionu tlustou čáru za nešťastnými porážkami s Havířovem v letošní sezóně. Rozlučkové utkání s končícím rokem slibovalo hokej ostrý jako břitva, a tak se také stalo. Oba soupeři si na ledě nedarovali vůbec nic, diváci viděli celkem sedm gólů, spoustu tvrdých střetů a celý duel probíhal ve výborné atmosféře, kterou nenajdeme ani na mnoha stadionech první ligy. Po výhře 4:3 byla spokojenost domácích Zubrů obrovská, což dokládala úžasná děkovačka s fanoušky. Velká radost byla cítit také posléze v útrobách stadionu, zejména pak u kabiny. Poslední mistrák letošního roku jsme probrali s důrazným útočníkem Janem Kolaříkem, který měl na svědomí čtvrtý gól.
Neúčast na utkání s Havířovem může některé milovníky hokejového zápolení hodně mrzet. Zubři udělali skutečně velmi pěknou tečku za pomalu končícím rokem 2011. Dvakrát jim to proti AZetu letos nevyšlo, ale tentokrát už ano. “Podařilo se nám Havířovu oplatit porážku, a za to jsme strašně rádi,“ rozpovídal se po utkání útočník Jan Kolařík. Do posledního duelu roku dal Přerov úplně vše, nechtěl se soupeřem znovu prohrát, což bylo na ledě vidět. “V Havířově jsme měli zápas skvěle rozehraný, vedli jsme tam dokonce 4:1, ale závěr se nám nepovedl. Tentokrát jsme to chtěli zlomit,“ potvrdil důrazný forvard.

Vstup do zápasu ale Přerov dobrý neměl. Havířov šel rychlým gólem do vedení, ovšem na čisté konto, jako tomu bylo před dvěma měsíci, tentokrát dosáhnout nemohl. “Před brankou jsme byli mnohem důraznější, než minule. Téměř po celý zápas jsme měli více ze hry,“ vypálil bez váhání. Domácí motor v první třetině nastartoval krásný gól kapitána Faltýnka, ale scénář mohl být možná úplně jiný, pokud by Jan Daneček v oslabení proměnil své sólo. “Radek tu jeho akci výborně chytil. Kdyby Havířov vedl 2:0, tak by to určitě zase zavřel a my do něj jen bušili. Náš vyrovnávací gól na 1:1 byl hodně důležitý,“ popsal Kolařík klíčový moment.

Hokejová zápletka se nakonec vyřešila ve třetí třetině, kdy na straně Havířova trochu vzplály emoce a Zubři dvakrát skórovali. Pod čtvrtý gól je podepsán právě útočník Jan Kolařík, ale byl to vlastenec. „Objel jsem beka a snažil se jít do zakončení. Už jsem byl trochu pod tlakem, tak jsem ho trefil do břicha a on si puk srazil do branky,“ okomentoval svoji třináctou trefu letošní sezóny.

Havířov už dokázal v závěru pouze snížit na 4:3 a proto se stadion Zubrů se zazněním klaksonu ponořil do vítězných oslav. Tentokrát extrémně dlouhých, jelikož hráči slavili s fanoušky téměř deset minut a ne a ne odejít z ledu. “Jsme hodně rádi, protože jich přišel opravdu velký počet,“. Přerov natáhl sérii úspěšných zápasů už na šest v řadě a rád by v ní pokračoval také v novém roce 2012. “Nějakou větší pauzu si nebudeme dávat. Chceme dobře potrénovat, zapracovat na kondici a dál pokračovat v těch nejlepších výkonech, ať jsme nejhůře do čtvrtého místa a play off začínáme doma,“ přibližuje útočník Jan Kolařík plán na následující dny.