Hattrick? Muselo to být ještě v době, když jsem hrál v Ústí, vzpomínal Roman Pšurný

K a d a ň – Útočník Roman Pšurný se ve středečním souboji proměnil z ryzího nahrávače na gólového hráče. 29 letý člen první formace, který doposud zapsal už třiadvacet asistencí, byl ústřední postavou večera. Nejenže v poslední minutě svým druhým gólem v zápase srovnal stav, ale dokonce v samotném závěru prodloužení rozhodl o vítězství týmu Zubrů. Jak se zmínil v rozhovoru, tak hattrick ho potěšil, ale větší váhu přikládá dvoubodovému zisku do prvoligové tabulky.
Dosáhli jste velice cenného vítězství, přece jen Kadaň na domácím ledě body nerozdává. Výhru jste prakticky režíroval vy. O to více vás musí úspěch těšit.
Těší mě to hlavně z toho důvodu, že jsme se udrželi v tabulce na pozici pro play off. Jak jste sám říkal, v Kadani se moc nevyhrává. Hlavně druhá třetina z naší strany nestála za nic. Za výkon ve třetí dvacetiminutovce jsme si rozhodně zasloužili vyhrát. Bohužel několik obrovských šancí jsme neproměnili a z jednoho nahození před bránu jsme ze skrumáže dostali zbytečný gól na 3:2. Ale jako mančaft jsme ukázali sílu, když se nám podařilo nepříznivý vývoj otočit a vyhrát alespoň za dva body.

K výhře jste tým nasměroval svými třemi trefami. Můžete popsat, jak se vše událo?
Na první gól mi nahrával Milan Procházka zadovkou. Měl jsem před sebou už odkrytou bránu, byla by ostuda, kdybych to nedal. Na 3:3 to bylo ve skrumáži, kdy se mi podařilo trefit puk ve vzduchu přímo z voleje. To byl spíš celkem šťastný gól. V tom prodloužení mi vyšel samostatný nájezd. Hanuljak vyjel z brány, což mě docela překvapilo, ale stačil jsem ještě dát kličku a pak už jsem to dával do prázdné.

Když se podíváme na vaše statistiky, tak spíše góly připravujete, než je sám střílíte. Kdy jste vůbec naposledy vsítil hattrick?
No… (zamyslí se). To už bude dlouho. Muselo to být ještě v době, když jsem hrál v Ústí. Je pravda, že branek moc nedávám. Potřebuji spoustu šancí, než se mi podaří dát gól. A o to víc si tohoto hattricku vážím.

Už vás spoluhráči hecovali, co dáte v kabině za hattrick?
Uvidím, s čím přijde Radek Pala. To je člověk nenaž*aný. (smál se) Já doufám, že kluci teď po mně už nic nebudou chtít! Svačinka nedávno byla. Na Štěpána se mi totiž narodila dcera, a tak jsem je pozval na tatarák. V únoru mám navíc narozeniny, a to bude další svačinka. Teď už mají kluci prostě smůlu. (usmál se)

Někteří z hráčů si dokonce vedou své osobní statistiky. Patříte mezi ně i vy?
Ne, to určitě ne. (zasmál se) Statistiky mi totiž vede manželka, která to má všechno dokonale v merku. Vždy mě upozorní, jak dlouho jsem už nedal gól, a že by už to chtělo. Doufám, že jsem jí teď udělal radost.

Když se ještě vrátíme k samotnému zápasu, tak jeho vývoj byl takřka totožný jako na Slavii. Vedli jste 2:0, pak jste o náskok přišli, a rázem jste prohrávali 2:3. Čím si to vysvětlujete, že tak často ztrácíte slibně rozehraná utkání?
Máte pravdu, že tohle si dát za rámeček opravdu nemůžeme. Bohužel v každém zápase máme nějaký výpadek, kdy dostaneme jeden gól, a celá naše hra se sesype. Než se vrátíme opět k tomu, co máme hrát, tak je někdy už pozdě. Musíme zkrátka hrát po celých šedesát minut, což je právě náš problém. Sezonu máme celkem dobře rozjetou, ale při pohledu na tabulku stačí párkrát prohrát a budeme se třepat, abychom vůbec byli v desítce. Je třeba na tom zapracovat.

V sobotu vás čeká Třebíč, kterou jste ještě letos neporazili. Jak na ni?
Je to s nimi vždy těžké. Hrají podobným způsobem jako Benátky. Je to styl, kdy jsou všichni vzadu a hrají beton. Bude důležité, abychom vstřelili brzy první gól. Fanoušci se tím chytnou a tím pádem i nám se pak bude na ledě lépe dýchat. Pokud jako první inkasujeme, tak to soupeř ještě více zavře, a o to víc to bude pro nás těžší. Mám dojem, že tým Třebíče je jedním z nejméně inkasujících v lize… ale detaily se dozvíme včas. Na přesná čísla máme svého statistického mága Vláďu Kočaru (asistent trenéra – pozn.), který nás v pátek se vším blíže seznámí. A jak na ni? No, musíme dát zkrátka víc gólů než oni. (usmál se).