Generálka na ligu byla vítězná, i Nový Jičín však Zubři přetlačili až ve třetí třetině

P ř e r o v – Domácí odvetou s Novým Jičínem hokejoví Zubři ve středu zakončili přípravnou část. Generálka na mistrovské duely byla vítězná, ale nepříjemný soupeř nadělal přerovskému týmu dosti starostí. Opět až třetí dějství se znovu více neslo v režii modrožlutých, kteří si získali rozhodující náskok. Po výsledku 5:3 tým Zubrů oplatil svému soupeři nedávnou hodně vysokou porážku.
přát., středa 10.9.2014
HC ZUBR Přerov - HK Nový Jičín
5:3
(1:1, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 11. Kratochvíl M. (Málek, Kratochvíl Š.), 26. Šťastný D. (Šebek), 48. Procházka (Šebek), 51. Kratochvíl Š (Sedlák), 52. Šebek (Šťastný D., Procházka) – 11. Lehečka (Novotný, Šrámek), 22. Mikšan (Novotný), 57. Gebauer (Uhlár). Rozhodčí: Přikryl – Čaja, Sedlák. Vyloučení: 1:4, navíc Kabeláč (Nový Jičín) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 534. Střely na branku: 36:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2, 5:3.
Slovák – Pala, Osina, Vlček, Janota, Kudělka, Andrýsek, Zbořil, Polák – Goiš, Sedlák, Popelka – Šebek, Procházka, Šťastný D. – Málek, Kratochvíl M., Kratochvíl Š. – Školoud, Škorík
Šrámek – Vašut, Vnenk, Horák, Hruška, Cabák, Žák, Bartoň, Mikšan, Kacíř, Chvostek M., Novotný, Lehečka, Zdeněk, Gebauer, Kabeláč, Uhlár, Gogolka, Chvostek F.

Do utkání lépe vstoupil domácí celek, který na svého soka z Nového Jičína vyrukoval s aktivním hrou. Málem se toto úsilí vyplatilo už ve čtvrté minutě zápasu, kdy se po dobrém Školoudově napadání, zjevil sám před Šrámkem Popelka, jenže síť nerozvlnil.

Tak si Zubři museli počkat až do desáté minuty. S pukem se rozjel Málek, přenechal jej Matouši Kratochvílovi, který kotouč jen tak nahodil na branku a ten propadl Šrámkovi mezi betony. Z vedení se však domácí radovali jen 25 vteřin. Situaci dva na jednoho perfektně vyřešilo duo Dominik Novotný - Jakub Lehečka a druhý jmenovaný poslal puk přesně pod vyrážečku Slováka.

Do konce úvodní třetiny měly oba týmy ještě po jedné velké šanci. Ovšem ani dorážka Matouše Kratochvíla, ani nájezd Zdeňka na druhé straně, ke změně skóre nevedly.

Začátek prostřední části patřil hostům. Již po šedesáti sedmi vteřinách je do vedení poslal David Mikšan, který vybruslil z rohu hřiště a trefil se pod lapačku Slováka. Ještě hůře mohlo být o tři minuty později. To chyboval na útočné modré Pala a podruhé v utkání se do samostatného úniku dostal hostující Zdeněk. Zvolil zase bekhendový blafák a opět neuspěl.

Přerov srovnal krok hned vzápětí. Perfektní přihrávku Šebka zpoza branky zužitkoval David Šťastný. Od této chvíle začali domácí v utkání dominovat. Ovšem z celé plejády šancí se už žádná do konce druhé třetiny neujala. Skvělý Šrámek držel akcie svého týmu nad vodou. Mezi největší patřila možnost Goiše po nahrávce Osiny a trestné střílení Šebka.

Do závěrečné dvacetiminutovky nastoupil Přerov tak, jak skončil tu prostřední - velkým, místy až drtivým náporem. Svou převahu přetavili Zubři ve vedoucí gól ve 48. minutě. Šebek s Procházkou si dvakrát vyměnili kotouč a Radek Procházka zakončil přesně mezi nohy Šrámka.

Další branky přidali Zubři těsně po polovině třetí třetiny. V rozmezí 47 vteřin se nejprve prosadil v přesilovce Šimon Kratochvíl velkým důrazem na brankovišti, a poté po přihrávce Šťastného skóroval David Šebek krásně do horního rohu.

Přerovští mohli přidat i další branky, ovšem Šrámek už žádný další puk za svá záda nepustil. Za jičínské kosmeticky upravil stav na světelné tabuli Robin Gebauer, který byl na moment sám před Slovákem a rutinérsky domácího brankáře překonal.

Nový Jičín zkoušel ještě v poslední minutě hru bez brankáře, ale výsledek se již nezměnil. Přerov zcela zaslouženě zvítězil nad svým soupeřem a oplatil mu vysokou porážku z minulého vzájemného střetnutí.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): Snažili jsme se dnes co nejlepším výkonem odčinit ten zápas v Novém Jičíně, který nám po všech stránkách nevyšel. Soupeř ale znovu začal o něco lépe a my jsme měli rozjezd pomalejší. Šance byly na obou stranách, naši hrubku po gólu Nový Jičín rychle potrestal. Od druhé třetiny jsme přidali, začali jsme plnit stanovenou taktiku a z toho přišly šance. Soupeř pak sice dál hrozil, ale ve třetí třetině už jsme ho přitlačili a dočkali se gólových momentů, které zápas rozhodly. Teď se budeme snažit, co nejlépe se připravit na první mistrovský zápas, doladit sestavu a doléčit zraněné. Chceme do ligy samozřejmě vstoupit úspěšně.

Aleš Flašar (HC Nový Jičín): Nebylo to špatné utkání. Dnes jsme ještě zkoušeli nějaké složení týmu, proto bych z porážky nedělal žádnou tragédii. Padesát minut to byl vyrovnaný zápas a v závěru jsme možná díky tomu nasazování většího počtu hráčů dostali třetí gól. Hráli jsme s kvalitním soupeřem, který má vysoké ambice, proto když dopilujeme těch posledních deset minut, tak budeme určitě nepříjemní pro všechny.