Druhý díl bitvy o Hanou je tady! Tým Zubrů završí venkovní sérii derby s Prostějovem

P ř e r o v – Sotva se dala WSM liga opět do pohybu, tak přerovský tým už má za sebou téměř kompletní šestici venkovních zápasů. Z ní zbývá odehrát už jen jediný, který bude zároveň i tím nejostřeji sledovaným. Sobotní kolo totiž přerovské Zubry zavede k nejbližšímu soupeři. Ano, schyluje se k druhému hanáckému derby s Prostějovem, kterému tým Zubrů má po minulém střetu co vracet. Už nyní je jisté, že Přerov získá z dlouhé série venku minimálně polovinu bodů. Derby začne v 17:00!
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
sobota 21.11. 17:00

První vzájemný střet proběhl v přerovské MEO Aréně a vyprodané ochozy sledovaly prohru domácích. Do utkání lépe vkročili Přerované, když ve 12. minutě otevřel skóre Sikora. Jestřábi však přišli s bleskovou odpovědí v podobě Drtinovy dělovky. Ve druhé třetině se prosadil pouze Čuřík a zkraje posledního dějství Dragoun. Deset minut před koncem stanovil finální skóre 2:3 Goiš a modrožlutí už závěrečnou power-play nevyužili. "Ten zápas se nám nepovedl a navíc jsme k němu nepřistoupili tak, jak by se k derby přistoupit mělo. Už jsme však o více než měsíc dál a kabina se nám postupně uzdravuje. Máme zde nějaké posily, takže věříme, že druhý zápas už bude z naší strany úplně jiný," řekl trenér Vladimír Kočara.

Jestřábí letka dlouho nemohla chytit správný vítr do křídel, nicméně zatím se situace vyvíjí lépe než v loňské sezóně. Týmu se začalo dařit až od druhé čtvrtiny, kdy dokázal posbírat čtyři výhry v řadě.

Prostějov zdolal Benátky (3:2) Budějovice (4:2), Slavii (2:1) a Kadaň (5:2). Před pauzou prohrál v Třebíči (2:4), ale stejným poměrem pak doma skolil Most. Od týdenní repre přestávky už však Prostějov znovu padá dolů. Za posledních pět zápasů si polepšil o jediný bodík. Nejprve podlehl Jihlavě (1:2), následně Havířovu (1:4) a Litoměřicím (2:5). Získat zmíněný bod se svěřencům trenéra Kamila Přecechtěla podařilo až doma s Ústím (3:4 sn). Naposledy však potupně podlehl poslednímu Šumperku (2:6).

Asi nejvýraznější zbraní Jestřábů je posila Michal Dragoun. Nejlepší střelec Jestřábů má jméno Martin Novák, proti Vlastimilu Dostálkovi si ale nestihl připsat ani polovinu branek. Velké nebezpečí však představují i hokejisté jako Patrik Moskal (4+7), Jakub Čuřík (4+7) či Jakub Šlahař (2+7). Z obránců pak svoje kvality potvrzuje Marek Drtina, což ukázal v minulé bitvě o Hanou. Branku Prostějova obvykle hájí Luboš Horčička.

Do Prostějova tak Zubři po úspěšném zápase na ledě Benátek pojedou ve větší psychické pohodě. Jak je ale známo, derby všechny rozdíly maže. "Na Prostějov dolehla výsledková krize, ale my jsme předtím také několik zápasů za sebou prohráli. Před vyprodaným stadionem se tohle všechno stírá, stejně jako postavení týmů v tabulce. Derby zkrátka nemá favorita," dodal přerovský kouč.

Nejen on, ale i celý tým se těší na parádní atmosféru. Vždyť do Prostějova vyráží tři autobusy fanoušků a spousta dalších jede dopravou vlastní. "Fanouškům moc děkujeme, protože bez nich bychom to v těch zápasech venku měli ještě těžší. Byli slyšet nejen v Budějovicích, ale i na Kladně, kde jsme neuspěli a hlavně v Benátkách, kde je nehokejové prostředí. Tam nám k bodům opravdu hodně pomohli. Jejich podpora je pro nás moc důležitá a hráči, kteří jsou tady letos poprvé, ji vnímají velice silně. Fanoušci jsou naším šestým hráčem."