Domácí turnaj juniorů: Zubři skončili na třetím místě, zlato obhájil Havířov

P ř e r o v – Série přípravných turnajů v přerovské MEO Aréně skončila. Velmi bohatý srpnový program uzavřeli v sobotu junioři, jejichž turnaj byl konfrontací čtyř účastníků první ligy. Oproti loňskému roku si tým Zubrů o jedno místo pohoršil, ze soubojů s Prostějovem, Havířovem a Táborem vyšel celkově na třetí pozici. Nejvíce se na Hané opět dařilo havířovskému AZetu, který obhájil loňský triumf.
Zápasy se hrály podle švýcarského systému, tedy na 2 x 25 minut čistého času a každý poločas byl brán jako samostatné utkání s bodovým hodnocením. Vítěz bral tři body a při remíze si obě mužstva připsala jeden. Před každým dvojzápasem se navíc jely samostatné nájezdy, které byly rozhodujícím měřítkem v případě rovnosti bodů v konečné tabulce turnaje.

Výsledky zápasů na turnaji

sobota 29.08. 09:00 HC ZUBR Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 1:2 (nájezdy 1:2)
Branky: 1. Skopal – 18. Pavel (Kuncek, J. Krampol), 25. D. Krampol (Pavel, Tománek)
sobota 29.08. 09:55 HC ZUBR Přerov – LHK Jestřábi Prostějov 1:1
Branky: 21. Tomaník (Kolařík) – 13. Hujsa (Willert)
sobota 29.08. 10:50 HC Tábor – HC AZ Havířov 2010 1:3 (nájezdy 1:2)
Branky: 6. Vojtěch Prchal (Václav Prchal) – 14. Šmíd (Polak), 16. Stoklásek (Bednář), 25. Stoklásek
sobota 29.08. 11:45 HC Tábor – HC AZ Havířov 2010 0:3
Branky: 8. Cihlář (Kristián, Němec), 19. Stružík, 21. Šmíd
sobota 29.08. 12:40 HC AZ Havířov 2010 – LHK Jestřábi Prostějov 2:3 (nájezdy 1:0)
Branky: 9. Bednář (Bahounek), 11. Taras (Chroboček) – 7. Vystavěl (Tománek), 14. Kuncek (Medek), 16. Hejduk (Liška, Konečný)
sobota 29.08. 13:35 HC AZ Havířov 2010 – LHK Jestřábi Prostějov 3:0
Branky: 1. Bednář, 7. Bednář (Taras), 21. Heinzl (Dobrzynski)
sobota 29.08. 14:30 HC Tábor – HC ZUBR Přerov 1:4 (nájezdy 1:0)
Branky: 22. Vojtěch Prchal (Václav Prchal) – 1. Kubal (Tomaník), 10. Skopal (Solař), 17. Zavřel (Kundrátek), 24. Tomaník (Zavřel, Kubal)
sobota 29.08. 15:25 HC Tábor – HC ZUBR Přerov 1:1
Branky: 6. Pejša (Vojtěch Prchal) – 17. Pecha (Hradila)
sobota 29.08. 16:20 LHK Jestřábi Prostějov – HC Tábor 2:0 (nájezdy 0:1)
Branky: 11. Tománek (D. Krampol), 11. Kuncek
sobota 29.08. 17:15 LHK Jestřábi Prostějov – HC Tábor 0:3
Branky: 10. Václav Prchal (Vojtěch Prchal), 21. Kadilák (Štefan), 22. Vojtěch Prchal
sobota 29.08. 18:10 HC ZUBR Přerov – HC AZ Havířov 2010 2:2 (nájezdy 3:2)
Branky: 7. Hradila (Pecha), 14. Blahunek (Kubíček) – 21. Taras (Bednář), 25. Šmíd (Trombík, Heinzl)
sobota 29.08. 19:05 HC ZUBR Přerov – HC AZ Havířov 2010 0:4
Branky: 1. Bahounek (Bednář), 2. Trombík (Cihlář, Kristián), 19. Stružík (Bahounek), 22. Taras (Kristián)