Čtvrtfinále se přesouvá do MEO Arény, Zubři chtějí na svém ledě zdramatizovat sérii

P ř e r o v – Znovu po roce se čtvrtfinále druhé nejvyšší soutěže vrací do MEO Arény. Bude se jednat o reprízu loňského play-off. I tehdy totiž Zubři vystoupili doma poprvé až ve třetím zápase série po tom, co absolvovali dvojici utkání v Českých Budějovicích. Letos však z jihu Čech žádný bod nedovezli a ve čtvrtek tak budou chtít odvrátit zisk mečbolu na stranu Motoru. Třetí čtvrtfinále startuje v 18:00!
HC ZUBR Přerov - HC Motor České Budějovice
čtvrtek 2.3. 18:00
MEO Arena Přerov

Prodej vstupenek na domácí čtvrtfinále

Pokladny MEO Arény budou před čtvrtečním zápasem otevřeny od 15:00. K nákupu vstupenek můžete využít také ON-LINE systém. Všichni na MEO!
Přerov byl k vítězství v Budvar Aréně blízko v obou zápasech. Takové duely však rozhoduje i jediná branka, což byl také konečný deficit Zubrů v prvním i druhém měření sil. Do nedělního mače lépe vkročili Přerované, když na začátku druhé třetiny vedli už 3:0. Náskok však promrhali a Motor srovnal stav zápasu na začátku třetího dějství. Díky trefě Procházky Hanáci znovu drželi těsné vedení, avšak jen do 58. minuty, aby Jihočeši nakonec rozhodli v prodloužení.

I druhý díl čtvrtfinále měl příznivější úvod ze strany hostů, když Berger otevřel skóre. Zanedlouho ale srovnal Heřman a první bod v dresu Budějovic na sklonku první třetiny zaznamenal i bývalý Zubr Dostálek.

K vidění byl opět ostrý hokej a soupeři si nic nedarovali, o čemž také svědčí zvýšený počet vyloučených hráčů. Motor tentokrát prohřešky netrestal, i přesto však slavil navýšení vedení, když se pod 32. minutu gólově podepsal Novák. Pak sice Zubry na rozdíl gólu přiblížil přesilovkovou trefou Ferenc, ale posledních dvacet minut už se stavem nijak nepohnulo.

Všechny čtyři favorizované týmy doma neselhaly ani jednou, a tak celkům z 5. až 8. pozice hrozí, že by v pátek mohly odvracet mečbol. Třetí porážku Zubři nechtějí dopustit, naopak by rádi připsali domácí vítězství.

Favoritovi z jihu Čech se v hanáckém pekle chystají pořádně zavařit a srazit jeho přehnané sebevědomí. Například pro soupeře nepříliš dobře načasovaný, přehnaně sebevědomý a velmi úsměvný rozhovor pana Stanislava Bednaříka by měl, dle zpráv z kabiny, Zubry ještě více namotivovat.

Online přenos

Utkání HC ZUBR Přerov – ČEZ Motor České Budějovice můžete sledovat prostřednictvím online přenosu na onlajny.com.

Série ve čtvrtfinále play-off

ČEZ Motor České Budějovice (1.) – HC ZUBR Přerov (10.)

2:0
(5:4 pp, 3:2)
HC Dukla Jihlava (2.) – HC Frýdek-Místek (9.)

2:0
(4:3 pp, 2:0)
Rytíři Kladno (3.) – HC Slovan Ústí nad Labem (6.)

2:0
(3:1, 6:2)
HC Slavia Praha (4.) – SK Horácká Slavia Třebíč (5.)

2:0
(3:2, 2:1 sn)
Série se hrají na čtyři vítězné zápasy.
3. zápasy: čtvrtek 2. března, 4. zápasy: pátek 3. března, případné 5. zápasy: pondělí 6. března, případné 6. zápasy: středa 8. března, případné 7. zápasy: pátek 10. března.