Čtvrtfinále pokračuje druhým zápasem, podaří se Zubrům s favoritem srovnat krok?

P ř e r o v – WSM liga rozběhla svoji vyřazovací část i pro zbylých šest celků, kterých se netýkaly boje v předkole. Přerov se vítězstvím nad Prostějovem posunul na osmou pozici a odtud ve čtvrtfinále zápolí s budějovickým Motorem, jež se netají postupovými ambicemi. V prvním duelu měl favorit několikrát namále, Přerov však bohužel utkání k překvapivému výsledku nedotáhl. Odveta se hraje v pondělí od 17:30.
HC Motor České Budějovice - HC ZUBR Přerov
pondělí 27.2. 17:30
Budvar Arena

Po hanáckém derby jsou svěřenci koučů Přecechtěla s Dočkalem účastníky další atraktivní záležitosti. Motor z jihu Čech se těší obrovské podpoře svých fanoušků a se Zubry hrají na nejnavštěvovanějších stadionech ligy. Nic než baráž, nejlépe postup. Jednoznačné motto, se kterým celek pod koučem Stavjaňou rozehrál play-off.

Rozjetí Zubři z předkola už mají svůj cíl splněný a do Budějovic přijeli překvapit, což potvrzovali i bookmakeři, kdy šance Přerova byla až šestkrát nižší. Mnoho však k dokonání senzace nechybělo.

Motor nestartoval téměř dva týdny, což mohlo mít za důsledek skóre ve 23. minutě. Přerov byl po brankách Pláška, Pšurného a Procházky už ve vedení 3:0, což asi nikdo nečekal. Ještě před koncem třetiny však domácí dostihli Zubry na dostřel jediné branky díky Vlčkovi a Vráblíkovi.

První čtvrtfinále nabídlo sedmnáct trestů. Právě v přesilovce ve 42. minutě srovnal Motor krok díky Heřmanovi a tříbrankové vedení bylo pryč. Už o čtyři minuty později ale využili přesilovku Zubři trefou Procházky a těsné vedení drželi až do 58. minuty. Domácí Čermák srovnal a nakonec stál i u rozhodující trefy v prodloužení. Rob byl na brankovišti po jeho střele důraznější a Přerov tak po skvělém průběhu neuspěl.

Nepřipravený Motor soupeře podcenil a nechytil první polovinu utkání, nakonec však projevil obrovskou sílu a náskok, který už se nepouští, přece jen dohnal. Zubři teď budou mít úlohu o to těžší, sami se ale přesvědčili o kvalitách soupeře, i jeho hratelnosti. Co přinese pondělní druhý zápas?

Online přenos

Utkání ČEZ Motor České Budějovice – HC ZUBR Přerov můžete sledovat prostřednictvím online přenosu na onlajny.com.

Série ve čtvrtfinále play-off

ČEZ Motor České Budějovice (1.) – HC ZUBR Přerov (10.)

1:0
(5:4 pp)
HC Dukla Jihlava (2.) – HC Frýdek-Místek (9.)

1:0
(4:3 pp)
Rytíři Kladno (3.) – HC Slovan Ústí nad Labem (6.)

1:0
(3:1)
HC Slavia Praha (4.) – SK Horácká Slavia Třebíč (5.)

1:0
(3:2)
Série se hrají na čtyři vítězné zápasy.
2. zápasy: pondělí 27. února, 3. zápasy: čtvrtek 2. března, 4. zápasy: pátek 3. března, případné 5. zápasy: pondělí 6. března, případné 6. zápasy: středa 8. března, případné 7. zápasy: pátek 10. března.